Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AB, Rusya’ya Yüksek Değerli Kripto Hizmetlerini Engelliyor

Avrupa Birliği, Rusya’nın kripto yoluyla yaptırımları atlatmasının önüne geçecek yeni bir adım attı. Ayrıntılar geliyor…
AB, Rusya’ya Yüksek Değerli Kripto Hizmetlerini Engelliyor
HABER GİRİŞ

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik harekatı sonrası, batılı ülkeler ekonomiyi hedef alan pek çok yaptırım kararı almıştı. Bu kararlara yenileri eklenmeye devam ediyor.

Rusya ekonomisini çökertmeye yönelik yaptırımları atlatma yolu olarak kripto varlıklar daha çok konuşulur oldu. Avrupa Birliği bu kapsamda bir kaçış yolunu kapatmak için harekete geçti.

Avrupa Birliği üye ülkeleri bugün, Ukrayna savaşı nedeniyle beşinci yaptırım paketinin bir parçası olarak Rusya’ya yüksek değerli kripto varlık hizmetlerinin sağlanmasını yasaklama kararı aldı.

Komisyon söz konusu tedbirin mevcut kısıtlamalardaki potansiyel boşlukların kapatılmasına katkıda bulunacağını açıkladı. AB Konseyi tarafından yapılan açıklamaya göre, önlemler kripto cüzdanlarına para yatırma yasağını genişletiyor .

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Rusların yaptırımlardan kripto varlıklar aracılığı ile kaçtıklarına dair çok az kanıta sahip olduklarını söylemişti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın