Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

AB, Rusya’ya Yüksek Değerli Kripto Hizmetlerini Engelliyor

Avrupa Birliği, Rusya’nın kripto yoluyla yaptırımları atlatmasının önüne geçecek yeni bir adım attı. Ayrıntılar geliyor…
AB, Rusya’ya Yüksek Değerli Kripto Hizmetlerini Engelliyor
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik harekatı sonrası, batılı ülkeler ekonomiyi hedef alan pek çok yaptırım kararı almıştı. Bu kararlara yenileri eklenmeye devam ediyor.

Rusya ekonomisini çökertmeye yönelik yaptırımları atlatma yolu olarak kripto varlıklar daha çok konuşulur oldu. Avrupa Birliği bu kapsamda bir kaçış yolunu kapatmak için harekete geçti.

Avrupa Birliği üye ülkeleri bugün, Ukrayna savaşı nedeniyle beşinci yaptırım paketinin bir parçası olarak Rusya’ya yüksek değerli kripto varlık hizmetlerinin sağlanmasını yasaklama kararı aldı.

Komisyon söz konusu tedbirin mevcut kısıtlamalardaki potansiyel boşlukların kapatılmasına katkıda bulunacağını açıkladı. AB Konseyi tarafından yapılan açıklamaya göre, önlemler kripto cüzdanlarına para yatırma yasağını genişletiyor .

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Rusların yaptırımlardan kripto varlıklar aracılığı ile kaçtıklarına dair çok az kanıta sahip olduklarını söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%