Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance, ABD Tarafından Rusya Yaptırımlarını İhlal Etmekle Suçlanıyor

ABD Adalet Bakanlığı’nın kripto para borsası Binance’ı, Rusya’ya yönelik yaptırımları ihlal etme gerekçesiyle araştırdığı bildirildi.
Binance, ABD Tarafından Rusya Yaptırımlarını İhlal Etmekle Suçlanıyor
HABER GİRİŞ

ABD Adalet Bakanlığı’nın ulusal güvenlik bölümünden bir yetkili, kripto para borsası Binance’a yönelik bir inceleme başatıldığını söyledi. Kaynak, Binance’in Rus müşterilerinin Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle ilgili ABD yaptırımlarını ihlal ederek borsaya erişmesine izin verip vermediğinin araştırıldığını belirtti.

Adalet Bakanlığı soruşturması, 2021’de İç Gelir İdaresi ile küresel borsaya karşı yürütülen ortak soruşturmanın ardından Binance’e karşı açılan bir başka yüksek profilli dava oluyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance’i en az 2022’nin başından beri kurucusu Changpeng Zhao’nun sahibi olduğu iki şirketle olan ilişkisi nedeniyle de araştırıyor.

Adalet Bakanlığı’ndan konuyla ilgili resmi açıklama gelmezken, Binance, şirketin tüm ABD ve uluslararası mali yaptırımlara tamamen uyduğunu söyledi.

Açıklamada, “2021 yılında Binance, kurumsal yönetişim yapısını tamamen yeniden elden geçirmek amacıyla bir girşim başlattı. Bu doğrultuda, Binance’in küresel açıdan çalışma şeklinin tamamen değiştirmek için deneyimli yöneticilerden oluşan bir ekip göreve getirildi” ifadeleri yer aldı.

Mart 2023’ün sonlarında, ABD Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), şirketin federal yasalara aykırı olarak ABD’de bilerek kayıt dışı kripto türev ürünleri sunduğu iddiasıyla Binance’e dava açmıştı.

GCM Yatırım Banner

Kripto para sektörü, son bir yıldır son derece sıkıntılı bir sürecin içinden geçerken, dünyanın en büyük kripto para borsası bir zorlukla daha karşı karşıya kalabilir. Bir başka kaynağa göre Binance, borsanın İran yaptırımlarından kaçınmak isteyen kişiler tarafından kullanıldığına dair şikayetler üzerine Adalet Bakanlığı ile görüşüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.