Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance CEO’su: Düzenleyiciler Kriptoya Dair Bilgi Sahibi Olmalı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, düzenleyici netliğin sağlanması için ilgili kurumların sektörü doğru anlaması gerektiğini söyledi.
Binance CEO’su: Düzenleyiciler Kriptoya Dair Bilgi Sahibi Olmalı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Hong Kong Web3 Festivali’nde açıklamalarda bulundu. CZ düzenleyicilerin uygun kripto düzenlemelerini kolaylaştırmak için endüstri hakkında derin bir anlayışa sahip olmasının önemli olduğunu ifade etti.

CZ’ye göre kriptoya uygulamak için geleneksel finans sektörü düzenlemelerini kopyalama yönünde olağan bir eğilim söz konusu. Borsanın CEO’su kriptonun, bankalardan ve geleneksel finans endüstrilerinden farklı olduğunu ve farklı varlıkların nasıl sınıflandırılacağı gibi basit soruların cevaplarının bilinmesinin, birçok kripto varlık türü olduğu için sektör düzenlemelerine karar vermede önemli olduğunu söyledi.

CZ Kriptoda Karmaşık Yapıya Dikkat Çekti

Bazı varlıkların menkul kıymetler gibi görünebileceğini, bazılarının emtia veya hizmet belirteçleri gibi görünebileceğini sözlerine ekledi. Bazı varlıkların ise bunların bir kombinasyonuna sahip olacağını ifade etti.

CZ, belirsiz düzenlemelere sahip olmanın en kötüsü olduğunu ve düzenleyici netliğe sahip olmanın daha doğru olacağını belirtti. Düzenlemeler getirmeden önce endüstrinin tamamen gelişmesine izin verilmesi gerektiğini belirterek, buna neden olarak sektörde tam olarak neyin popüler olacağını tahmin etmenin zor olmasını gösterdi.

CZ, dünyanın dört bir yanındaki kripto düzenleyicilerin birçoğunun çok anlayışlı olmasına rağmen, bazılarının hala çok şüpheci olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

Kriptonun kitlesel olarak benimsenmesini neyin tetikleyebileceğine yanıt veren CZ, birçok hükümetin tetikleyici rol oynayabileceğini ifade etti. Hükümetin bankaları kapatma, itibari paraya erişim ve geleneksel finans piyasalarına daha fazla kısıtlama getirme çabalarının aslında daha fazla insanı kriptoya doğru ittiğini belirtti.

CZ, kripto endüstrisi oyuncularının sabırlı olmaları gerektiğini ilk düzenlemelerin fazla kısıtlayıcı olabileceğini kaydetti. İlerleyen dönemde dengenin bulunabileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.