Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Binance’ın ABD Kolu Müşterileri için Aracı Banka Bulmakta Zorlanıyor

Binance.US, ABD’deki bankacılık krizinin ortasında müşterilerine aracı kurum bulmakta zorlanıyor. Detaylar haberde...
Binance’ın ABD Kolu Müşterileri için Aracı Banka Bulmakta Zorlanıyor
HABER GİRİŞ

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın ABD kolu Binance.US’un, müşterilerinin para yatırması için banka bulmakta zorlandığı iddia edildi. Konuya yakın kaynaklara göre Binance’ın ortaklarından Signature Bank’ın başarısızlığı, borsayı önemli bir bankacılık ortağından mahrum bıraktı.

Bu durum sonrası ABD’deki müşterilerin borsaya para yatırmakta zorlandığı kaydedildi. Daha önce kullanıcılar Signature Bank ya da Silvergate Capital aracılığı ile borsaya para aktarıyordu. Kaynaklara göre her iki bankanın başarısızlığı, pek çok kripto şirketini yeni ortaklar aramaya itiyor.

Geçici bir önlem olarak Binance.US, kendi adına fon depolamak için en az bir aracı kullanıyor. Kaynaklar, paranın aracı bankalarda tutulduğu için para gönderme ve taşıma sürecini yavaşlatabileceğini söyledi.

Binance.US için temel zorluk, müşterilerinin dolarlarını doğrudan elinde tutacak bir banka bulmak oluyor. Kripto borsalarında, kullanıcı mevduatları ve ticaret için banka hesapları, maaş bordrosu ve tek seferlik harcamalar gibi kurumsal işlemler için kullanılanlardan genellikle ayrıdır.

Binance.US adına konuşan bir sözcü, “ABD merkezli çok sayıda bankacılık ve ödeme sağlayıcısıyla çalışıyoruz ve daha istikrarlı bir yasal para platformu oluşturmak ve ek hizmetler sunmak için dahili sistemlerimizi yükseltirken yeni ortaklar edinmeye devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Bazı bankaların Binance.US ile iş yapmak konusunda isteksiz olmasının sebepleri arasında düzenleyici risk konusundaki endişelerin olduğu belirtiliyor.

Geçen ay, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), Binance’a, ABD düzenlemelerinden kaçındığı ve yasa dışı finansal faaliyetleri önlemek için tasarlanmış kuralları ihlal ettiği iddiasıyla dava açtı. Bu durum borsadan kripto ve nakit para çıkışlarında artışa neden olmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.