Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Biden, BM Zirvesinde Ukrayna’ya Desteğin Sürmesi Çağrısında Bulundu

ABD Başkanı Joe Biden, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda Ukrayna’ya desteğe devam etme çağrısında bulundu.
Biden, BM Zirvesinde Ukrayna’ya Desteğin Sürmesi Çağrısında Bulundu
HABER GİRİŞ

ABD Başkanı Joe Biden New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda açıklamalarda bulundu. Biden konuşmasında, dünya liderlerine Rusya’nın “yasa dışı fetih savaşına” karşı Ukrayna’yı desteklemeye devam etme çağrısında bulundu.

ABD Başkanı, Rusya’nın dünyanın usanacağına ve sonuçsuz bir şekilde Ukrayna’ya gaddarca davranmasına izin vereceğine inandığını belirterek, “Ukrayna’nın bölünmesine izin verirsek herhangi bir ulusun bağımsızlığı güvende olur mu? Cevabın hayır olduğunu biliyorum. Yarın diğer olası saldırganları caydırmak için bugün bu çıplak saldırganlığa karşı durmalıyız” diye konuştu.

Bu savaşı derhal sonlandıracak gücün yalnızca Rusya’nın elinde olduğunu belirten Biden, Barışın bedeli Ukrayna’nın teslim olması, Ukrayna toprakları ve Ukrayna’nın çocukları” ifadelerini kullandı.

İsrail-Filistin Konusu

Biden, İsrail’in bölge ülkeleriyle ilişkilerinin normalleşmesi ve ekonomik bağlar kurmasının olumlu sonuçlar verdiğini belirterek, “Bu daha entegre ve sürdürülebilir bir Orta Doğu inşa etme çabalarımızın bir parçası.” diye konuştu.

ABD Başkanı, İsrail ve Filistin arasında, ‘iki halk için iki devlet’ hedefiyle adil ve kalıcı barışı desteklemeye devam edeceklerinin mesajını verdi.

GCM Yatırım Banner

‘Dünya Bankası Desteklerini Artırabilir’

ABD Başkanı Biden, BM’nin barışı korumaya devam etmesi gerektiğine vurgu yaparken, ABD’nin küresel kurumları daha sorumlu ve daha hızlı bir şekilde cevap verecek hale getirmeye çalıştığını söyledi.

Dünya Bankası’nı ölçeklenme konusunda önemli adımlar attıklarını söyleyen Biden, “Daha düşük gelire sahip ülkelerin sürdürülebilir gelişme hedeflerine ulaşabilmesi için yardımcı olduk. G20’de dünyanın büyük ülkelerinden daha fazla finans istedik. Dünya Bankası’nı borç verme konusunda ilerletebiliriz. Uluslararası fon sağlanması konusunda ülkelerin daha yüksek sesi olmasını sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Biden, Çin’i izole etmediklerini belirterek, “Sorumlu bir şekilde rekabete girmek istiyoruz böylece rekabetçi atışmaya sıçramasın. Tehlikeyi azaltıyoruz Çin ile birlikte. Çin ile rekabet çatışmaya dönüşmemeli.” diye konuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın