Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Beyaz Saray Tarih Verdi: TikTok’u Silin!

Teknoloji savaşında yeni bir gelişme yaşandı. TikTok’a savaş açan ABD yönetimi, ilan ettiği süre zarfında uygulamanın kaldırılması için duyuru yaptı.
Beyaz Saray Tarih Verdi: TikTok’u Silin!
Yorum

ABD Temsilciler Meclisi’nin 2022’nin sonunda Çin merkezli popüler sosyal medya uygulaması TikTok’un güvenlik gerekçeleri nedeniyle kamuda kaldırılması talimatını vermesinin ardından Beyaz Saray devreye girdi.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, hükümet kurumlarında TikTok uygulamasının kaldırılması için bir ay süre tanındığı söylendi.

30 günlük süre zarfında hükümet görevlilerinin federal cihaz ve sistemlerden TikTok’u silmeleri gerektiği duyuruldu.

Söz konusu kararın, uygulamayı özel ya da şirkete ait cihazlarda kullanan vatandaşlar için geçerli olmadığı eklendi.

Avrupa Komisyonu Çalışanlarına TikTok’u Yasaklamıştı

Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan popüler sosyal medya platformu, geçen hafta Avrupa Komisyonu’ndan da ambargo görmüştü.

Siber güvenlik için harekete geçen Komisyon, çalışanlarının TikTok’u kullanmamalarını istemişti. Uygulamanın 15 Mart tarihine kadar kaldırılması kararı alınmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu