Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Avrupa Komisyonu’ndan Çalışanlara TikTok Yasağı

Avrupa Komisyonu, TikTok için açıkladığı yasak ile gündeme geldi. Milyonlarca kullanıcısı olan popüler platform, karar karşısında hayal kırıklığına uğradı.
Avrupa Komisyonu’ndan Çalışanlara TikTok Yasağı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Avrupa Komisyonu, çalışanlarından Çinli sosyal medya platformu TikTok’u telefonlarından kaldırmalarını istedi. Avrupa Birliği (AB) Endüstri Şefi Thierry Breton, bugün yaptığı TikTok açıklamasında siber güvenliğe odaklanıldığını belirterek şöyle konuştu:

“Komisyonun Kurumsal Yönetim Kurulu, siber güvenliği artırmak için TikTok uygulamasının kendi kurumsal cihazlarında ve Komisyon mobil cihaz hizmetine kayıtlı kişisel cihazlarında kullanımını askıya almaya karar verdi.”

Alınan önlemin, siber güvenlik tehditleri ve kurumsal ortama yönelik siber saldırılar için kullanılabilecek eylemlere karşı koruma amacı taşıdığını ekledi.

Ancak TikTok’un karıştığı herhangi bir olay olup olmadığına dair daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti. Ayrıca diğer sosyal medya platformlarındaki güvenlik gelişmelerinin de sürekli inceleme altında tutulacağı belirtildi.

Personele gönderilen notta, uygulamanın en kısa zamanda ve 15 Mart’tan önce kaldırılması gerektiği vurgulandı. cihazların “kurumsal ortamla uyumsuz” olarak kabul edileceği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

Avrupa Komisyonu’nun kararı karşısında sessiz kalmayan TikTok, kararın yanlış yönlendirildiğini ve yanlış anlamalara dayandığını söyleyerek hayal kırıklığına uğradığını belirtti.

Şirketten bir sözcü, bu durumu düzeltmek ve AB genelinde TikTok’a her ay gelen 125 milyon kişinin verilerini nasıl koruduklarını açıklamak için Komisyon ile temasa geçtiklerini açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.