Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BEYAZ, BVSAN ve MAGEN’den Güncel Haberler

Borsa İstanbul’da işlem gören BEYAZ temettü kararını, BVSAN yeni iş ilişkisini, MAGEN ise bedelsiz sermaye artırımını duyurdu. İşte detaylar;
BEYAZ, BVSAN ve MAGEN’den Güncel Haberler
HABER GİRİŞ

Beyaz Filo Oto Kiralama (BEYAZ), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada, 2022 yılı net karından pay başına net 0,27 TL temettü vereceğini bildirdi. Şirket, 85,3 milyon TL’lik net dağıtılabilir dönem karının yüzde 36’sına karşılık gelen 30,7 milyon TL’lik kısmın nakit olarak dağıtılmasına karar verdi.

Ödemeler, söz konusu kararın Genel Kurul tarafından onaylanmasının ardından 5 Nisan tarihinde yapılacak. BEYAZ, günlük yüzde 10 artışla tavandan işlem gördü. 3 Nisan’da kapanışını 20 TL’den yapan şirketin hisseleri yıl için en düşük 7,7 TL, en yüksek 29,5 TL’yi gördü.

Bülbüloğlu Vinç

Borsa İstanbul’da BVSAN koduyla işlem gören Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret, Macaristan’da yerleşik bir firmanın yeni yapacağı fabrika yatırımında kullanmak üzere 3 adet 32 ton kapasiteli portal vinç ve 6 adet 32 ton kapasiteli gezer köprülü vinç için anlaşma yaptığını duyurdu.

Söz konusu anlaşmanın bedelinin 1.110.000 euro (23.176.800) TL olduğu belirtildi. Avans ödemesi alınan projenin 2023 yılının ikinci yarısında tamamlanması planlanıyor.

BVSAN, günlük yüzde 4 kayıpla 63 TL’ye geriledi.

GCM Yatırım Banner

Margün Enerji

Bedelsiz sermaye artırımına yönelik açıklama yapan Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret, yüzde 187 oranında bedelsiz sermaye artırımı yapacağını bildirdi. Yüzde 55,3 oranındaki bölümün kar payı şeklinde bedelsiz olarak verileceği ifade edildi.

Şirket sermayesini 410 milyon TL’den 1 milyar 180 milyon TL’ye yükseltecek. Konuyla ilgili olarak Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapıldı.

MAGEN, günlük yüzde 4,4 düşüşle 32,4 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.