Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Beklenti Üstü Kazanç Açıklayan P&G Hisseleri Açılış Öncesinde Yükseldi

ABD merkezli tüketici ürünleri devi Procter & Gamble (P&G), beklentileri aşan kazanç raporuyla gündeme geldi.
Beklenti Üstü Kazanç Açıklayan P&G Hisseleri Açılış Öncesinde Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

1,08 dolar yönündeki hisse başına kazanç tahminlerini 1,13 dolarla geride bırakan P&G, 18,41 milyar dolar beklentiye kıyasla da 18,95 milyar dolar gelir elde etti.

Net satışlar bir yıl önceki 17,7 milyar dolardan yüzde 7 artarak 18,9 milyar dolara yükseldi. Organik satışlar da yüzde 4 arttı. Tüketiciler normal hayata dönmeye hazırlanırken şirket güzellik ve sağlık hizmetlerinde en güçlü büyümeyi bildirdi.

Sağlık sektöründe organik satışlar yüzde 14 büyüme kaydederken bu segmentin Oral B diş fırçalarını içeren ağız bakım ürünlerinden kaynaklandı.
P&G Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Procter & Gamble Company’nin PG kodlu hisseleri açılış öncesinde yüzde 1’in üzerinde yükseldi.

TSİ 15.10’da yüzde 1,3 kazançla ilerleyen hisseler, yılbaşından bu yana yalnızca yüzde 0,24 artış kaydetti. 5 günde yüzde 0,22 ekside dururken bugün açılış sonrasındaki potansiyel yükselişle P&G’nin haftayı pozitif performansa çevirebileceği tahmin edildi.

P&G CEO’su David Taylor kazanç raporuna ilişkin şöyle konuştu:

GCM Yatırım Banner

“Pandemi öncesinde güçlü bir ivme oluşturduk ve konumumuzu daha da güçlendirdik. 2022 mali yılını sabırsızlıkla beklerken, zorlu maliyet ve işletim ortamına rağmen kârlılık ve kârlılıkta büyümeye devam etmeyi ve hissedarlara bir yıl daha güçlü nakit getirisi sağlamayı umuyoruz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.