Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bedelsiz Müjdesi Geldi! Çelik Şirketi Önemli Duyuruyu Paylaştı

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklama yapan Yükselen Çelik, yapılan toplantı sonucunda sermaye artırım kararı aldığını duyurdu. İşte detaylar;
Bedelsiz Müjdesi Geldi! Çelik Şirketi Önemli Duyuruyu Paylaştı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden sermaye artırım kararlarını paylaşmaya devam ediyor. Yükselen Çelik (YKSLN), 19 Aralık’ta yaptığı açıklamada bedelsiz sermaye artırımına yönelik yönetim kurulu kararını paylaştı.

Şirket, 600 milyon TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalacak şekilde 125 milyon TL olan çıkarılmış sermaye tutarının, 125 milyon TL’sinin geçmiş yıllar karlarından karşılanmak suretiyle iki katına çıkarılarak (yüzde 100) 250 milyon TL’ye çıkarılmasına karar verildiğini duyurdu.

Bedelsiz Müjdesi Geldi! Çelik Şirketi Önemli Duyuruyu PaylaştıKaynak: KAP

Bu çerçevede sermayeye ilave edilecek 125 milyon TL’nin tüm pay sahiplerine payları oranında dağıtılacağı belirtildi. Karar kapsamında gerekli izinlerin alınması amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapılacak.

Bedelsiz Müjdesi Geldi! Çelik Şirketi Önemli Duyuruyu PaylaştıKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

YKSLN, 19 Aralık’ta kapanışını yüzde 3 düşüşle 15,4 TL’den yaptı. 13 Aralık’ta 19,2 TL’yi gören hisse, bu noktadan gelen satışlarla değer kaybetti ve haftalık düşüş yüzde 11,6 seviyesinde oldu. Hissede aylık yüzde 18,6, yıllık yüzde 23,9 oranında yükseliş gerçekleşti.

Yükselen Çelik hisseleri yıllık en düşük 8 TL, en yüksek 19,22 TL seviyelerini gördü. İş Yatırım gün içinde yabancı payının en fazla arttığı hisseleri yatırımcılarla paylaştı. Listenin ilk sırasında 1,78 baz puan ile YKSLN yer almıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.