Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlıktan Sertifika Geldi Hisseler Sürpriz Yaratmadı

Mayıs ayında halka arz olan Kayseri Şeker’den, Resmi Gazete ilanına ilişkin açıklama geldi. Şirket bakanlıktan aldığı sertifikayı duyururken hisseler kımıldamadı.
Bakanlıktan Sertifika Geldi Hisseler Sürpriz Yaratmadı
HABER GİRİŞ

Bugün hissedarlarına temettü dağıtımının ikinci dilimini gerçekleştiren Kayseri Şeker Fabrikaları A.Ş.’den yeni bir açıklama geldi. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı açıklamada, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen sertifikaya dair bilgi verildi.

Açıklamada, Resmi Gazete’nin 7 Aralık 2010 tarih ve 27778 sayılı ilanında İyi Tarım Uygulamaları Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Kayseri Şeker’in başlattığı çalışmalar sonucunda 26 Kasım 2023 tarihi itibarıyla bakanlık tarafından şeker pancarı tarımında “İyi Tarım Uygulamaları Sertifikasını” aldığı bildirildi.

Şirketin sürdürülebilir tarımda mevcut çalışmalarını geleceğe yönelik uygulamaya devam edeceği belirtildi.

Kayseri Şeker Hisse 28-11-2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Mayıs ayında halka arz olan ve KAYSE koduyla işlem gören şirket hisseleri seçim gündeminde borsadaki çalkantılı anlardan olumsuz etkilenenlerin başında gelmişti.

Halka arzlarda alışılmış olan tavan serisine ilk günden tutunamayan hisseler ilerleyen günlerde zayıf bir performans göstermişti.

GCM Yatırım Banner

16,27 TL’den borsaya giriş yapan KAYSE, 6 aylık süreçte en yüksek 56 TL seviyesini gördü. Aylık yüzde 11 oranında artıda fiyatlanan hisseler haftalık düşüşe geçerken yatay hareketi bugün de sürdürdü. KAYSE, TSİ 15.30 itibarıyla 39,98 liradan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.