Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kayseri Şeker ve Bien Yapı Arzları da Hayal Kırıklığı Oldu

Bugün itibarıyla borsada işlem görmeye başlayan Kayseri Şeker ve Bien Yapı hisseleri de ilk günden beklenen performansı göstermedi.
Kayseri Şeker ve Bien Yapı Arzları da Hayal Kırıklığı Oldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsada çok fazla deneyimi olmayan yatırımcılar son aylarda halka arzlara katılarak küçük de olsa garanti gelir elde ediyordu. Halka arz edilen şirketlerin ilk bir hafta kesintisiz tavan fiyattan işlem görmesi her geçen gün yatırımcıların ilgisini artırdı.

2 milyonun üzerine çıkan rekor katılımlarla birlikte kişi başına düşen lot sayısı azalsa da bu tarafa ilgi her geçen gün yükseliyordu. Fakat içinde bulunduğumuz seçim belirsizliği nedeniyle genel olarak pay piyasalarında görülen dalgalı seyir halka arz şirketlerine de yansıdı.

Son arzlardan CW Enerji, GraınTurk Tarım, Big Chefs gibi hisseler beklenen performansı gösteremedi. Geçtiğimiz hafta talep toplama işlemi gerçekleşen ve bugün borsada işlem görmeye başlayan iki şirket de hayal kırıklığı yarattı.

Kayseri Şeker ve Bien Yapı’dan Zayıf Başlangıç

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: KAP

Geçen hafta talep toplama işlemleri gerçekleşen Bien Yapı Ürünleri Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ş. ile Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. payları bugünden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı.

Bien Yapı payları BIENY işlem koduyla 42,80 TL fiyattan, Kayseri Şeker payları, KAYSE koduyla 16,27 TL’den borsaya giriş yaptı.

GCM Yatırım Banner

Yaklaşık bir ay öncesine kadar her halka arz şirketi ilk günden yüzde 10 artıda açıyor ve bunu en az bir hafta devam ettiriyordu.

Ancak bu durum giderek bozulurken, en taze olan iki şirkette de yatırımcılar aradığını bulamadı.

Kayseri Şeker tavan fiyat olan 17,89 liradan açılsa da ilk dakikalarda bu seviyeden düşüş gösterdi. Günün ilk yarısında gördüğü en düşük seviye 16,32, en yüksek 17,89 oldu. Ağırlıklı ortalaması 16,97 şeklinde.

Gün içinde 44,90 – 42,96 arasında hareket eden Bien Yapı’da ise ağırlıklı ortalama 43,76’yı işaret ediyor.

Bien Yapı hisseleri saat 11.00’de yüzde 4,25 artışla 44,62 liradan, Kayseri Şeker yüzde 6,95 artışla 17,40 liradan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın