Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlık İlaç Sorununa Yönelik Harekete Geçti

Türkiye'de son günlerde gündem olan ilaç sorununa yönelik Hazine ve Maliye Bakanlığı adım attı. Detaylar haberde...
Bakanlık İlaç Sorununa Yönelik Harekete Geçti
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünya çapında maliyetlerdeki artış her alanı etkilerken bunlardan biri de sağlık sektörü oldu. Türkiye’deki vatandaşın ilaçların temininde yaşadığı sıkıntı uzun zamandır gündemde yer alıyordu. Halkın bu sıkıntısının giderilmesi için Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan konuya dair adım geldi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın sektörün desteklenmesi ve vatandaşın ilaç temin edebilmesi için Şubat ayında yapılması planlanan ilaç fiyatı düzenlemesini öne çekmek için çalışmalara başladığı aktarıldı.

“Vatandaş İlaca Zamanında Ulaşacak”

Vatandaşların ilaçlara ulaşamadığı için son dönemlerde şikayetlerinin arttığı ifade edildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin uhdesinde gerçekleştirilecek ilgili düzenlemeyle, vatandaşın ilaca zamanında erişiminin sağlanacağı aktarıldı.

“İlaç Sorunu Krize Dönüştü”

Türkiye’deki ilaç sıkıntısına yönelik ilk açıklama Türk Eczacıları Birliği’nden (TEB) gelmişti. Yapılan açıklamada kanser ilaçlarında, ağrı kesicilerde ve antibiyotiklerde temin konusunda sorun yaşandığı ifade edildi.

TEB Başkanı Arman Üney, ilaçların yüzde 25’ine erişim imkanının olmadığını söyledi. Eczanelerde çocuklar için kullanılacak ilaçların bulunmadığını söyledi. İlaç sorununun krize dönüştüğünü vurguladı.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu