Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakanlık Duyurdu! Yaşlı ve Engelli Aylığı Ödemeleri Öne Çekildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, Kurban Bayram'ı nedeniyle Temmuz ayı yaşlı ve engelli aylığı ödemelerinin önce çekildiğini duyurdu. Detaylar haberde...
Bakanlık Duyurdu! Yaşlı ve Engelli Aylığı Ödemeleri Öne Çekildi
Yorum

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kurban Bayramı dolayısıyla Temmuz ayına ilişkin yaşlı aylığı ve engelli aylıklarının ödemesinin önce çekildiğini duyurdu.

Bakan Göktaş, yaşlı aylığı ve engelli aylığı kapsamında vatandaşlara toplam 2,7 milyar TL ödeme yapacağını aktardı.

Göktaş, yaklaşık 1,4 milyon vatandaşa ödeme yapılacağını duyurdu. 1,5 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ödemesi, 1,2 milyar TL engelli aylığı ödemesinin yapılacağın söyledi.

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik tematik sosyal yardım programlarının uygulandığını da belirtti.

Bakan Göktaş, “Eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata katılımlarında her zaman yanında olduğumuz yaşlı ve engelli vatandaşlarımızı, düzenli yaptığımız ödemelerimizle de destekliyoruz.” dedi.

Bu gelişmelerin öncesinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dün çeşitli basın yayın organlarında yaşlı ve engelli aylık artışlarına dair çıkan haberler hakkında bir yazılı açıklama yaptı.

Bakanlık, yaşlı ve engelli aylıklarına dair bahsedilen tutarların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu