Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakanlık Açıkladı: Emeklilerin Şubat Ayı Maaşları Erken Ödenecek

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, emekliklerin Şubat ayı maaşlarında ilişkin yeni bir karar alındı. Ayrıntılar geliyor...
Bakanlık Açıkladı: Emeklilerin Şubat Ayı Maaşları Erken Ödenecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından alınan önlemler kapsamında emeklilerin Şubat ayı maaşlarının erken ödeneceğini açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Yaşanan deprem felaketi nedeniyle 4A ve 4B kapsamındaki 2023/Şubat ödeme dönemi gelir/emekli aylıkları erken ödenecektir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamaya göre SSK’lıların 17-26 Şubat tarihinde alacakları aylıkları 14-15-16 Şubat 2023 tarihinde, Bağ-Kurluların 25-28 Şubat tarihinde alacakları maaşları 16-17 Şubat tarihinde ödenecek.

Emekli aylıkları erken ödenecek
Kaynak: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve büyük yıkıma neden olarak depremler sonrası, devlet bölgede maaş ve prim borçlarına yönelik düzenlemelere hız verdi. Dün Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından deprem bölgesindeki vatandaşların, prim borçlarına ilişkin erteleme kararı alınmıştı.

4 Şubat’ta gerçekleşen deprem Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ilde büyük bir yıkım yarattı. Gelen açıklamalar her geçen saat can kaybının arttığını ortaya koyuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan son açıklamasında, can kaybının 19 bin 388’e ulaştığını söyledi. Yaralı sayısının ise 77 bin 711 olduğunu açıkladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın