Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Yumaklı 1 Milyar TL Üzerindeki Tarımsal Desteği Duyurdu

Tarım Bakanı İbrahim Yumaklı, 1 milyar lira üzerindeki tarım destek ödemelerinin çiftçilerin hesaplarına aktarılmaya başlandığını bildirdi. Detaylar;
Bakan Yumaklı 1 Milyar TL Üzerindeki Tarımsal Desteği Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından sağlanan tarımsal destek ödemeleri sürüyor. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, bugün yaptığı açıklamada tarımsal destek ödemelerinin yeni kısmının çiftçilerin hesaplarına aktarılmaya başlandığını bildirdi.

Söz konusu ödeme miktarının 1 milyar 67 milyon 297 bin lira olduğunu ifade etti.

Yumaklı, X sosyal medya platformu hesabından konuya ilişkin yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“1 milyar 67 milyon 297 bin TL tarımsal destekleme ödemesini çiftçilerimizin hesaplarına bugün aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun.”

Destek Ödemelerinin Detayları Paylaşıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı internet sitesinde ödemelere ilişkin detaylara da yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Destekleme ödemelerinin 991 milyon 519 bin 352 bin liralık tutarının Bitkisel Ürün Sigortası Prim Desteği, 41 milyon 763 bin liralık tutarının Uzman Eller Projesi Desteği ve 34 milyon 14 bin liralık tutarının ise Kırsal Kalkınma Yatırım Desteği olarak yapılacağı bilgisi verildi.

Bakan Yumaklı Tarımsal Destekleme Ödemeleri Duyurusu
Kaynak: X / @ibrahimyumakli

“Gıdalarımızın Çöpe Atılmamasıyla İlgili Bilinç Oluşuyor”

Bakan Yumaklı, 29 Eylül Uluslararası Gıda Kaybı ve İsrafı Farkındalık Günü dolayısıyla bir de yazılı açıklama yayımlamıştı.

Açıklamasında, gıda başta olmak üzere kaynakların adaletsiz paylaşımı ve gıda israfının, dünya barışını tehdit eden çok sayıda küresel sorunun temelini oluşturduğunu ifade etmişti.

Bugün yaptığı bir başka sosyal medya paylaşımında “Gıdanı Koru, Sofrana Sahip Çık” sloganıyla yürütülen farkındalık çalışmalarının sonuçlarını almaya başladıklarını söyleyen Bakan, gıdaların çöpe atılmaması için toplum arasında bilinçlenme oranının giderek arttığını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.