Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Uraloğlu TUSAŞ’ı Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu

Ulaştırma Bakanı Uraloğlu, Türkiye'nin yerli ve milli mühendislik ürünleriyle savunma sanayi alanında dünyada söz sahibi olduğunu söyledi. Detaylar haberde;
Bakan Uraloğlu TUSAŞ’ı Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu
Yorum

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) tesislerini ziyaret etti. Bakanlık tarafından yapılan resmi açıklamada Uraloğlu, TUSAŞ’ın Türkiye’ye büyük hizmetler sunduğuna işaret etti.

Yerli ve milli mühendislik ürünleriyle Türkiye’nin savunma sanayi alanında dünyada söz sahibi olduğuna işaret eden Uraloğlu, ziyaretinde TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil’den projeler hakkında bilgi aldı.

Uraloğlu ziyareti sırasında Gökbey helikopteri, Atak helikopteri, Hürjet, Hürkuş, ANKA ve Milli Muharip Uçak KAAN’ın yapım tesislerinde incelemelerde de bulundu.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayisi Dünyada Önemli Bir Konumda

TUSAŞ Şeref Defteri’ni imzalayan Uraloğlu, Türk havacılık ve uzay sanayisinin uluslararası alanda önemli bir konuma geldiğine dikkat çekti.

TUSAŞ’ın savunma sanayinde Türkiye’ye büyük hizmetler sunduğunu dile getirerek, Türkiye’nin yerli ve milli mühendislik ürünleri ile savunma sanayi alanında dünyada söz sahibi bir ülke olduğunu vurguladı.

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere savunma sanayi alanında dışa bağımlı iken bugün tedarikçi bir ülke konumuna gelinmesinde emeği olan herkese teşekkür etti.

“Gördüğümüz projelerle bu başarı çok açık bir şekilde ortada.” diyen Uraloğlu, Türk savunma sanayisinin önemli oyuncularından TUSAŞ’ın başarılarına ve gelecek projelerine olan destekle ilginin devam edeceğini bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu