Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Uraloğlu: Tahıl Koridoru için Üzerimize Düşeni Yapacağız

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bakanlık olarak tahıl koridorunun denizcilik ve ulaşım tarafını daha çok takip ettiklerini belirtti. Detaylar...
Bakan Uraloğlu: Tahıl Koridoru için Üzerimize Düşeni Yapacağız
HABER GİRİŞ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Altyapı ve Bölgesel Kalkınma Bakanı Oleksandr Kubrakov ile bir video konferans görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmenin ana gündem maddelerinden biri tahıl koridoru oldu.

Bakanlık internet sitesinden yapılan açıklamada Uraloğlu ve Kubrakov görüşmesinde Rusya-Ukrayna savaşında zarar gören otoyollar ve ulaşım altyapısının yeniden inşasının ele alındığı bilgisi verildi.

İkili görüşmenin bir diğer önemli başlığının 17 Temmuz 2023 tarihinde Rusya’nın masadan kalkmasıyla süresi dolan Tahıl Koridoru Anlaşması olduğu ifade edildi.

“Anlaşmanın Denizcilik ve Ulaşım Tarafını Takip Ediyoruz”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını ifade eden Uraloğlu, ağırlıklı olarak tahıl koridorunun denizcilik ve ulaşım tarafını takip ettiklerini belirtti.

Devam eden üzücü savaş süreci ve Kırım’ın ilhak edilmesine dair Türkiye tarafının durduğu noktanın açık ve net olduğunu sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @a_uraloglu

İki ülke arasındaki savaştan belki de en çok etkilenen ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çekerken savaşın sona ermesi adına en üst sevide çalışmaların yürütülmekte olduğunun altını çizdi.

“Ukrayna’ya Altyapı Yatırımları Konusunda Desteğe Hazırız”

Uraloğlu, Ukrayna’nın Karadeniz kıyısındaki limanlarının ticarete açık kalmasının önemine ve önümüzdeki dönemde Ukrayna’nın altyapısının, savaş sonrasında yeniden inşasına yönelik yapılacak yatırımlara da değindi.

Açıklamasının devamında, Türkiye olarak, Ukrayna’ya ulaştırma altyapısı yatırımları konusunda gereken desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.