Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Soylu: CHP’nin Siyaseti Yalandan ve İftiradan İbaret

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kılıçdaroğlu'nun gündem olan ifadelerine karşı dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...
Bakan Soylu: CHP’nin Siyaseti Yalandan ve İftiradan İbaret
HABER GİRİŞ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir programda gündeme dair gelişmelere değindi. 12 Kasım’da düzenlenecek tatbikat ile ilgili açıklama yaparken Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdıroğlu ile ilgili dikkat çeken ifadelerde bulundu.

Tv 100’de yayımlanan “Ankara’da Neler Oluyor” programına katılan Bakan Soylu, yakın bir zamanda duyurusunu yaptığı ülke genelinde 12 Kasım’da düzenlenecek tatbikata değindi. “Bu yıl afet tatbikat yılı. Türkiye bir afet bölgesi ve konuda en önemli 3 ayak var. Afet öncesi, afet anı ve afet sonrası. Biz AFAD olarak bu 3 adımı kontrol etmekle yükümlüyüz. Onun için 2022 yılını afet tatbikat yılı olarak ilan ettik.” diye açıklama yaptı.

“Modern Ülkeler Bu Tarz Tatbikatları Yapar”

Gerçekleştirilecek olan tatbikatın Türkiye’nin her türü saldırıya karşı hazırlıklı olmasını ortaya koyduğunu bildiren Soylu, Türkiye’nin bir deprem bölgesi olduğunu tedbirlerin yapısal ve hazırlık olarak alınmasının gerektiğini aktardı.

İçişleri Bakanı “Modern ülkelerin bu tarz tatbikatları yıllık olarak yapar. Bunların en önemli örneklerinden bir tanesi Japonya’dır. Bu tatbikatın adı “Çök-kapan-tutun”. Gerçekleşecek olan tatbikatta yenilikler var. Mesela bizim AFAD mobil uygulamamız var. Hücresel mesaj sistemimiz var. Depremin ne zaman geleceğini bilmiyoruz. Bu sistemler modern ülkelerde vardır.” diye konuştu.

“Bu Kılıçdaroğlu’nun FETÖ İlişkisini Ortaya Koyan Dosya”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, sosyal medya hesabından Türkiye’de metamfetamin salgının olduğunu ve sarayın bunu beslediğini aktardı. Uyuşturucu paralarının Türkiye’nin cari açığında finansman olarak kullanıldığını iddia etti.

GCM Yatırım Banner

Kılıçdaroğlu’nun bu iddialarına yönelik önceki açıklamalarını yineleyen Soylu, “Ana muhalefet lideri maalesef hezeyanlar içerisinde. Her daim herhangi bir tutarlılığı olmayan, altı boş söylemler içinde. Siyaseti iftira ve yalanlardan ibaret.” ifadelerinde bulundu. Bakan Soylu, bu iftiraların sahiplerinin bunları ispatlamak zorunda olduklarını ve mahkemede anlatacaklarını aktardı. Devletin bütün kurumlarının aşağılanmasının ve iftira atılmasının bir karşılığı olacağını bildirdi.

FETÖ ile mücadele konusuna değinen Bakan Soylu, elindeki kırmızı dosyayı göstererek “ Bu FETÖ roman. Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ilişkisini ortaya koyan. 32 basamak bir FETÖ ilişkisi” ifadesinde bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın