Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na Sert Cevap!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun metamfetamin açıklamasına bugün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan sert cevap geldi. İşte detaylar...
Bakan Soylu’dan Kılıçdaroğlu’na Sert Cevap!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından “Türkiye’de metamfetamin salgını var” başlıklı paylaşımı gündem oldu. Bu paylaşıma İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan cevap gecikmezken Türk Polis Teşkilatı ve Jandarma Genel Komutanlığı suç duyurusunda bulundu. Bakan Soylu,  bugün Ankara’da Afet İletişim Çalıştayı sonrasında konuya yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

CHP Başkanı Kılıçdaroğlu, CHP Yoksulluk ve Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Faggo ile birlikte sosyal medyada uyuşturucu salgınına yönelik açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, “ Ailelerimiz büyük tehdit altında. Gencecik çocuklarımız uyuşturucu ağına düşüyor. Sokak mücadelesi ile bu sorun çözülemiyor mevzu çok daha derin ve büyük. “ açıklamasını yaptı.

“İktidarda Kalmak için Kirli Oyuna Girdiler”

Her şeyin iktidarın ekonomiyi bitirmesi ile başladığını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu, “İktidarda kalmak için çok kirli bir oyuna girdiler. Bu oyunla her türlü kara paranın ülkeye girmesine göz yumdular. Nerden getirirsen getir kaynağın sormayacağım dediler.” ifadelerinde bulundu.

Türkiye’de bir metamfetamin salgını olduğunu ve Sarayın bu salgını beslediğini aktardı. “Bakmayın okul önünde uyuşturucu satanın bacaklarını kırarız palavrasına. Bugün size Sarayın kara para ile bu zehiri nasıl sokaklarımıza davet ettiğini anlatacağım. Kirli paranın sonucudur bu.” diye paylaşım yaptı.

“Bu İftirayı İspat Etmezsen Namertsin”

Bu açıklamalara İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan cevap gecikmedi.

GCM Yatırım Banner

“Kılıçdaroğlu’nun Amerika’da hamburgercide aldığı siparişler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Aslı Baykal’ın istifasını hazmedemediği açık. Yolsuzluklarını örtmek için Türkiye Cumhuriyeti Devletine, polisine, jandarmasına, askerine uyuşturucu parasıyla cari açığı kapatıyorlar iftirasını atması Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşına yakışmıyor. Hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Tazminat davası açıyoruz. Bu attığın iftirayı ispat etmezsen namertsin.” açıklamasında bulundu.

“Türkiye’yi Yalanlarla Karartmaya Çalışıyorlar”

Süleyman Soylu bugün Afet İletişim Çalıştayı’nda konuya yönelik açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’yi yalanlarla karartmaya çalıştığını söyledi. Türkiye’nin TOGG başarısından rahatsız olduğunu belirtti. CHP’nin mecliste yüzden fazla ByLock’çu milletvekilleri olduğunu bildirdi.

Soylu, CHP’nin birçok belediyede terörist yetiştirdiğini belirterek Türkiye’nin cari açığını uyuşturucu ticaretiyle kapatmaya çalıştığı söylemlerinin ayıp olduğunu aktardı. Cumhuriyet tarihinde  en büyük uyuşturucu operasyonlarının gerçekleştiğini vurguladı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının ardından Türk Polis Teşkilatı ve Jandarma Genel Komutanlığı sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.
Türk Polis Teşkilatı,” Bu iftira sahibi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.” notuyla şu paylaşımı yaptı:

Türk Polis Teşkilatı Twitter
Kaynak: Twitter

Jandarma Genel Komutanlığı ise “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 183 yıllık Jandarma Teşkilatımızı “Cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti yapmakla suçlamaktadır. Bu iftira sahibi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.” ifadeleriyle açıklamada bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.