Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Şimşek Londra’da Yatırımcılarla Görüşmelerini Sürdürüyor

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Londra’da uluslararası varlık yönetim şirketleri ve çok uluslu bankaların yöneticileri ile bir araya geldi.
Bakan Şimşek Londra’da Yatırımcılarla Görüşmelerini Sürdürüyor
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, göreve geldiği günden bu yana gerçekleştirdiği uluslararası yatırımcılarla görüşmelerine son olarak Londra’yı ekledi. Bakan Şimşek bu hafta toplam varlık büyüklüğü 75 trilyon doları aşan uluslararası varlık yönetim şirketleri, yatırım fonları, çok uluslu bankalar ve altyapı fonlarının yöneticileriyle bir araya geldi.

Körfez ülkeleriyle başladığı “road show” yatırımcı görüşmelerine, Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kuruluna katılmak üzere ABD’ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde New York’ta devam eden Bakan Şimşek, 4-6 Ekim tarihlerinde Londra’da uluslararası yatırımcılarla görüşmeler gerçekleştirdi.

Bakan Şimşek ayrıca, aralarında derecelendirme kuruluşlarının da bulunduğu yaklaşık 85 ayrı kurumdan 100’ün üzerinde üst düzey yöneticiyle bir araya geldi.

Londra’da uluslararası yatırımcılara ve kredi derecelendirme kuruluşlarının temsilcilerine Türkiye’nin yeni ekonomi politikaları ve Orta Vadeli Program’daki hedef ve reform hazırlıklarını anlatan Şimşek, yatırımcıları Türkiye’deki fırsatları değerlendirmeye çağırdı.

Yeni Rota IMF ve Dünya Bankası

Bakan Şimşek gelecek hafta Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankasının gelecek hafta Marakeş’te başlayacak yıllık toplantılarına da Türkiye’yi temsilen katılacak. Bakan Şimşek’e katılım sağlayacağı bu toplantılara, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan da eşlik edecek.

GCM Yatırım Banner

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Eylül ayında Dünya Bankası ile 895,7 milyon euro büyüklüğünde bir anlaşma imzaladıklarını duyurmuştu. Bu kredinin 570,75 milyon eurosu tahsisli, 325 milyon eurosunun ise Hazine garantili olduğunu belirtmişti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.