Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Şimşek Duyurdu: Net Uluslararası Rezervlerde Tarihi Artış

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, net uluslararası rezervlerin tarihin en yüksek haftalık artışını kaydettiğini açıkladı.
Bakan Şimşek Duyurdu: Net Uluslararası Rezervlerde Tarihi Artış
Son Güncelleme: 
Yorum

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kur korumalı mevduat (KKM) ve rezervler hakkında açıklamada bulundu. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) analitik bilanço verilerine göre net uluslararası rezervlerin geçen hafta 8,5 milyar dolarla tarihin en büyük haftalık artışını kaydettiğini söyledi.

Rasyonel politikalara dönüşün kademeli olarak devam edeceğini belirten Şimşek, rezervleri daha da güçlendirmek için ülkemize ilave dış kaynak teminine yönelik çalışmaların hızlandırıldığını duyurdu.

Bunun yanında TL cinsi enstrümanları cazip hale getirmeye devam edildiğini söyleyerek, “Bu çerçevede Kur Korumalı Mevduat’ta stopaj desteğini yıl sonuna kadar uzatıyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

Bugün yer verdiğimiz bir haberde de KKM’de stopaj desteğinin yıl sonuna kadar uzatılacağı yönünde çıkan kulis bilgisini de sizlerle paylaşmıştık.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu