Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Muş Yatırımcılara Seslendi: “Hız Kesmeden Devam Edin”

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye'nin ekonomisinin büyüdüğünü vurgulayarak yatırımcılara seslendi. İşte detaylar...
Bakan Muş Yatırımcılara Seslendi: “Hız Kesmeden Devam Edin”
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Balıkesir’e ziyarette bulunarak yaptığı konuşmada dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Olumsuz şartlara rağmen Türkiye’nin büyümeye devam ettiğini aktardı.

Bakan Muş, yatırımcılara seslenerek yatırımlarına devam etmelerini istedi. Türkiye’nin önümüzdeki yıl en güçlü ülkelerden birisinin olacağını aktardı.

“Türkiye’nin Ekonomik Büyüklüğü 1 Trilyon Dolara Yaklaştı”

Dünyanın zorlu bir süreçten geçtiğine değinen Muş, enerji tedariki ve arzı konusunda yaşananların Türkiye’yi de etkilediğini bildirdi. Ülkenin emin adımlarla yoluna devam ettiğini kaydetti. Dış ticaret alanındaki hedeflerin hayata geçirildiğini ifade etti.

Ülkenin 700 milyar dolara yaklaşacak dış ticaret hacminin olduğunu belirtti. Türkiye’nin ekonomik büyüklüğünün 1 trilyon dolara yaklaştığını söyledi. Milli gelirin son yıllarda ciddi bir şekilde arttığına değindi.

“Girişimciler Hız Kesmeden Yatırımlarına Devam Edebilir”

Makro göstergelerine bakıldığında Türkiye’nin ekonomisinin sağlıklı olduğunu aktaran Muş, “Gelecek hedeflerimizin yakalanmasıyla alakalı en küçük bir tereddüdümüz söz konusu değildir.” ifadelerinde bulundu.

GCM Yatırım Banner

Girişimcilere seslenen Bakan Muş, Türkiye’nin geleceğiyle alakalı hiçbir tereddütlerinin bulunmamaları gerektiğini bildirdi. Yatırımlara hız kesmeden devam etmeleri gerektiğini aktardı. Çok ciddi yatırımların yapıldığını söyleyerek bunların meyvelerinin toplanacağını aktardı.

Yakın bir zamanda ticaret verilerini açıklayan Mehmet Muş, Türkiye’nin ihracatının yüzde 2,8 oranında artışla 21 milyar 298 milyon dolar, ithalatını ise yüzde 31,9 oranında artışla 29 milyar 303 milyon dolar olduğunu açıkladı. Dış ticaret açığı 8 milyar doları aştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.