Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kurum’dan TOKİ Borcunu Peşin Ödeyene İndirim

Bakan Kurum, TOKİ'den konut ve iş yeri alanların borçlarına yönelik bir kampanya açıkladı. Kampanyanın detayları haberin içerisinde;
Bakan Kurum’dan TOKİ Borcunu Peşin Ödeyene İndirim
HABER GİRİŞ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) konut ve iş yeri alanların kalan borçlarını peşin ödemeleri durumunda yüzde 25 indirimden faydalanacağını duyurdu.

24 Nisan’da başlatılacak olan kampanya kapsamında TOKİ’den konut ve iş yeri alanların, kalan borçlarını peşin ödemeleri halinde yüzde 25 indirimden faydalanacağı kaydedildi.

TOKİ Her Sene İki Ayrı İndirim Kampanyası Düzenliyor

TOKİ’den ev, iş yeri ve arsa alan kişilere, gelen talepler doğrultusunda her sene 2 ayrı indirim kampanyası düzenlendiğinin bilgisini verdi. Kurum, TOKİ’nin halkın ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda cevap veren bir kurum olduğuna da dikkat çekti.

Bakanlık tarafından yapılan kampanyalarda, değişen indirim oranlarıyla vatandaşa ödeme kolaylığı sağlandığını belirten Kurum şöyle konuştu;

“Binlerce kardeşimiz de bu kampanyalardan istifade ediyor. Şu anda kardeşlerimizin merakla beklediğini biliyorum. Şimdi de yeni bir kampanyayı daha 24 Nisan’da başlatıyoruz.”

GCM Yatırım Banner

Borucunun Tamamını Ödeyemeyen Vatandaşlara Kısmi İndirim

TOKİ’ye borcu olan vatandaşlarla ilgili de açıklamalarda bulunan Kurum, söz konusu indirim kampanyasını detaylandırdı.

Bakan Kurum açıklamalarında, “TOKİ’den konut ve iş yeri sahibi olan vatandaşlarımız, kalan borçlarını peşin ödemeleri durumunda yüzde 25 indirim imkanından faydalanacak. Arsalarda da yine peşin ödeyen vatandaşlarımıza, yüzde 12,5 indirim imkanı sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeni başlatılacak olan kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri sahiplerinin 18 Mayıs’a, arsa sahiplerininse 12 Mayıs’a kadar başvuruda bulunması gerektiğinin bilgisini verdi.

Borcunun tamamını ödeyemeyecek olan vatandaşlarınsa borç bakiyelerini yüzde 25’inden az olmamak şartıyla ödemeleri durumunda indirimden kısmi olarak faydalanacağına dikkat çekti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın