Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Koca’dan Yeni Devlet ve Şehir Hastaneleri Müjdesi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Antalya'da açıklamalarda bulunurken yeni devlet ve şehir hastaneleri müjdesini verdi. Detaylar haberde;
Bakan Koca’dan Yeni Devlet ve Şehir Hastaneleri Müjdesi
HABER GİRİŞ

Antalya’da açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık alanındaki yeni yatırımları ve devam etmekte olan projelerin son aşamalarını paylaştı. Koca, Antalya Şehir Hastanesi’nin altı ay sonra hizmete açılacağı bilgisini verdi.

Bakan Koca, yakın zaman içinde hizmete açılacak ve inşasına başlanan yeni hastanelerle ilgili sosyal medya hesabından bilgiler verdi.

Antalya Şehir Hastanesi Bu Yıl Hizmete Giriyor

Antalya Şehir Hastenesi‘nin altı ay sonra hizmete açılacağını söyleyen Bakan Koca, sağlık turizminde de büyük yeri olacağını vurguladığı hastanenin özelliklerine de değindi.

1400 yataklı ve kapalı alanının 285 bin metrekare olduğunu belirttiği hastanenin 301 poliklinik ve 43 ameliyathaneyle hizmet vereceğini ifade etti.

Şehir hastanesi bünyesinde kadın doğum hastanesi, onkoloji hastanesi, kalp damar hastanesi ve genel hastane bulunduğunu sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?
Paratic Placeholder 640x360
Kaynak: Twitter / @drfahrettinkoca

Antalya Kumluca Devlet Hastanesi Hasta Kabulüne Başladı

Antalya Kumluca Devlet Hastanesi‘nin hasta kabulüne başladığını da söyleyen Koca, hastanenin kapalı alanının 23.105 metrekare olduğu ve 6 ameliyathanesinin bulunduğu bilgisini verdi.

Tesisin ayrıca 17 yoğun bakım yatağı, 16 müşahede yatağı ve 75 servis yatağına sahip olduğunu ifade etti.

Kars Devlet Hastanesi İnşasına Başlandı

Koca, ayrıca Kars Devlet Hastenesi inşaatına bugün itibarıyla başlandığını belirtti.

Açıklamasında 500 yataklı, kapalı alanı 140 bin metrekare olacak hastanenin 138 poliklinik, 16 ameliyathane, 33 diyaliz yatağı, 43 yenidoğan ve 78 erişkin yoğun bakım ünitesiyle hizmet vereceğini kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.