Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Kacır Sanayide Çarkların Hızlı Döndüğünü Söyledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır, Milli Teknoloji Hamlesi'nin meyvelerini vermeyi sürdürdüğüne dikkat çekti. Detaylar haberin içerisinde;
Bakan Kacır Sanayide Çarkların Hızlı Döndüğünü Söyledi
HABER GİRİŞ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır resmi X hesabı üzerinden bugün Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Ağustos ayı sanayi üretim endeksini raporunu yorumladı. Bakan Kacır, Milli Teknoloji Hamlesi’nin meyvelerini vermeye devam ettiğine işaret etti.

TÜİK’in Ağustos ayı sanayi üretimi raporunda endeks, yıllık bazda yüzde 3,1 yükseldiği aylık bazda ise yüzde 0,8 azaldığı kaydedilmişti. Açıklanan verileri anımsatan Kacır, şu şekilde konuştu;

“Ağustos’ta kaydettiğimiz yıllık yüzde 3,1’lik sanayi üretimi artışında en önemli pay, yüzde 28,6 büyüme yakaladığımız ‘yüksek teknoloji’ sektörlerinin oldu.”

Sanayi sektöründe çarkların hız kesmeden devam edeceğini vurgulayan Bakan Kacır, yüksek katma değerli üretimle Türkiye’nin ihracatını artırarak ülkeyi güçlendireceğine dikkat çekti.

Kacır paylaşımını, “Her geçen gün daha üretken ve daha yenilikçi bir sanayi için var gücümüzle çalışıyoruz.” ifadeleriyle sonlandırdı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.