Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Kacır Açıkladı! İhracat Hacmi 255 Milyar Dolara Yükseldi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, ihracatın 240 milyar dolarının sanayi ürünlerinden oluştuğunu söyledi. Detaylar haberde...
Bakan Kacır Açıkladı! İhracat Hacmi 255 Milyar Dolara Yükseldi
HABER GİRİŞ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katıldı. Toplantıdaki konuşmasına yönelik sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Bakan Fatih Kacır, sosyal medya hesabından ihracatın rekabet gücü, yatırım üretim ve istihdam anlamına geldiğini söyledi.

255 milyar dolara erişen ihracatın 240 milyar dolarının sanayi ürünlerinden oluştuğunu kaydetti.

TİM Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısında ihracatçılarla birlikte olduklarını söyleyen Kacır, “Katma değerli ve yüksek teknolojili ihracatı artırma, yatırımları hızlandırma ve sanayimizin rekabet gücünü yükseltme konusunda yürüttüğümüz çalışmaları istişare ettik.” dedi.

Bakan Kacır, hafta sonu yaptığı açıklamalarda teknoparklardan gerçekleşen ihracatın 10 milyar dolara ulaştığını söyledi. Ayrıca teknoparklardan gerçekleştirilen yurt içi satışların 318 milyar lira olduğunu kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Bunun yanında Yetenek İstanbul mali destek programıyla hedefin, gençlerin dijital yetkinliklerinin geliştirmesi ve istihdamlarının sağlanması olduğunu bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.