Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kacır: Teşvik Tutarı 200 Milyar TL’nin Üstünde

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, teknoparklardan ihracatın 10 milyar dolara ulaştığını söyledi. Detaylar haberde...
Kacır: Teşvik Tutarı 200 Milyar TL’nin Üstünde
HABER GİRİŞ

Haliç Kongre Merkezi’nde Türkiye Innovation Week (Türkiye İnovasyon Haftası) kapsamında İnovaTİM İnovasyon Yarışması Ödül Töreni düzenlendi. Törene katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Kacır, etenek İstanbul Programı kapsamında bugüne kadar 20 projeye destek kararı verdiklerini belirterek sözleşme imzalanan 13 proje için 82 milyon lira kaynak ayırdıklarını dile getirdi.

Yenilikçi teknolojilerin büyük bir dönüşümün kapısını araladığını belirten Bakan Kacır, yapılan araştırmalara göre 2027 yılına kadar 83 milyon işin kaybolacağını, buna karşın 69 milyon yeni işin ortaya çıkacağını söyledi.

Bakan Kacır, Kalkınma Ajansları aracılığıyla gençlerin istihdamı için yaklaşık 2,7 milyar lira tutarında destek verildiğini bildirdi. Çalışan ve Üreten Gençler Programı kapsamında bugüne kadar 110 projeye yaklaşık 2 milyar liralık destek verildiğini aktardı. Ayrıca 6 bin kişiye istihdam sağlandığını bildirdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, şu açıklamayı yaptı:

Şimdi Kayıt Olun

“Bugüne kadar Teknoparklarımızda gerçekleştirilen yurt içi satışlar 318 milyar liraya, ihracat ise 10 milyar dolara ulaştı.” dedi.

Ayrıca AR-GE ve tasarım merkezlerinden yararlanılan destek ve teşvik tutarının 200 milyar liranın üzerinde olduğunu kaydetti.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.