Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Işıkhan Ev Hanımları için Emeklilik Açıklaması Yaptı

Geçen yıl genel seçimlere giderken ev hanımlarına verilen emeklilik vaadi yerel seçimler öncesinde hatırlatılmaya devam ediyor. Bakan Işıkhan’dan yeni açıklama geldi.
Bakan Işıkhan Ev Hanımları için Emeklilik Açıklaması Yaptı
HABER GİRİŞ

Geçen yıl Mayıs ayında yapılan genel seçimlerde ev hanımlarına verilen emeklilik vaadi, yerel seçimlere gidilirken hükümet kanadına hatırlatılmaya devam ediyor. AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi için belirlediği başkan adayı Murat Kurum, o dönem Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı görevini yürütürken aynı anda AKP’nin İstanbul 1’inci bölge milletvekili adayı gösterildiğinde partisinin seçim vaadini kamuoyuyla paylaşan isim olmuştu.

Ev hanımlarına getirilecek emeklilik paketine dair çok defa açıklamalarda bulunan Kurum, seçimlerin ardından ise bu vaadi bir daha gündeme getirmemişti.

Ev hanımlarına emeklilik yasasının ne zaman çıkacağı sorusu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a sorulmaya devam etti.

Daha önceki açıklamalarında, emeklilik sözünün tutulması için bir sonraki seçime işaret eden Bakan Işıkhan, bu kez konunun masada olduğu mesajını verdi.

Işıkhan, “Gündemimizde var. Orta vadede madde madde ele alacağız inşallah. Tamamen bütçe disiplinine bağlı. Allah nasip ederse enflasyon hedefimizi tutturduk, refah artışını da gerçekleştirmiş olacağız. Refahta artış olduktan sonra her şey daha da iyi olacak” dedi.

GCM Yatırım Banner

Ancak yasanın Meclis’e gelmesi için taslak çalışmalarının yapılıp yapılmadığına dair somut bir açıklamada bulunmadı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın