Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Dönmez’den Ücretsiz Doğal Gaz Açıklaması! Uygulama Başladı

Bakan Dönmez, gündeme dair konuşarak ücretiz doğal gaza yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde...
Bakan Dönmez’den Ücretsiz Doğal Gaz Açıklaması! Uygulama Başladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Karadeniz gazının devreye alınmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ücretsiz doğal gazın müjdesini vermişti. Ücretsiz doğal gaz kullanımının Mayıs ayı faturalarına yansıyacağını duyurulmasından sonra bugün konuya yönelik Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den açıklama geldi.

Eskişehir’de açıklamalarda bulunan Bakan Dönmez, Türkiye’nin artık yerli gazı olduğunu vurguladı. 710 milyar metreküplük keşfin, Türkiye’deki tüm konutların kullandığı gazı 35 yıl süreyle sağlayacak kapasiteye eşit olduğunu bildirdi.

Erdoğan tarafından verilen müjde kapsamında uygulamanın hemen başladığını ilk faturalarınızda bunların hissedileceğini söyledi. Bu müjdelerin devamının geleceğini ekledi.

“Çiftçilerin Giderlerini Azaltacağız”

Gıda güvenliği hakkında konuşan Dönmez, dünyada en kritik konuların başında geldiğini söyledi. Modern ve iyi tarım yapılması gerektiğini aktardı.

Tarımsal amaçlı kullanılan sulamada çiftçiye sağlanacak destek hakkında konuşan Dönmez, çiftçilerin giderlerini mümkün olduğu kadar azaltmak istediklerini söyledi.

Hal Yasası başta olmak üzere birtakım düzenlemeler yapacaklarını belirten Dönmez, yeni dönemde gündem konularından birinin bu olduğunu bildirdi. Buradaki temel amacın hem üreticiyi hem de tüketiciyi korumak olduğunu ifade etti.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu