Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bakan Dönmez’den Karadeniz Gazı Açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazına yönelik son gelişmeleri paylaştı. Detaylar haberde...
Bakan Dönmez’den Karadeniz Gazı Açıklaması
Son Güncelleme: 
Yorum

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi’ni ziyaret ederek Karadeniz gazına yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Dönmez, projenin ilk fazında sona gelindiğini belirterek, “Nasipse milletimizin de bizim de ekibimizin de sabırsızlıkla beklediği an artık yaklaşıyor.” dedi.

Çok kısa bir süre içinde Nisan ayında Karadeniz gazını Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi’ne getireceklerini söyledi.

Sahada çalışmaların hızla devam ettiğini vurgulayan Dönmez, depremde birçok insanı kaybettiklerini süratle yaraları sarmaya çalıştıklarını söyledi. Aynı zamanda Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınması için daha önce başlatılan projeleri hayata geçirmek için yoğun bir mesai içinde olduklarını bildirdi.

Bu tip projelerin 85 milyon insanın ortak projesi olduğunu kaydetti. Bu bilinçle çalışmaları sürdürdüğünü kaydetti. Bu gelişmelerin öncesinde Bakan Dönmez, doğal gaz çalışmalarının Mart sonuna kadar tamamlanacağını söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu