Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bozdağ TTB için Çalışmaların Başladığını Açıkladı

Adalet Bakanı Bozdağ, bir program sonrası Türk Tabipler Birliği ve başörtüsü kanunu hakkında önemli açıklamalar yaptı. İşte detaylar...
Bakan Bozdağ TTB için Çalışmaların Başladığını Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hukuk ve Değişim Derneği’nin düzenlediği programa katıldı. Program sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Türk Tabipler Birliği (TTB) ve başörtüsü kanunu ile ilgili ifadeleri dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) kimyasal silah kullandığı iddiasını ortaya atmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hesabının sorulacağını söylemişti. Sonrasında Fincancı gözaltına alınarak tutuklanması talep edilmişti.  Konuya yönelik son gelişmeleri açıklayan Bozdağ, TTB ile ilgili çalışmaların olduğunu kaydetti.

“TTB Hakkında Yeni Bir Düzenleme Başladı”

Bakan Bekir Bozdağ, hem TTB hem de mimar ve mühendisler odalarıyla ilgili yeni bir hazırlığın içinde olduklarını aktardı. Fincancı’nın Türk milletine ve Türkiye’ye düşmanlık eden terör örgütlerinin ağzıyla “Türk” ifadesini kullanan bir çatının altında görev yapmasını mümkün olmadığını belirtti. Bu nedenle yeni bir düzenlemenin başladığını aktardı.

TTB Başkanı Fincancı’nın kimyasal silah iddialarına tepki gösteren isimlerden birisi de Hulusi Akar’dı. Bu iddiaların iftira olduğunu, bunları söyleyenlerinde niyetlerinin ortada olduğunu bildirdi.

“CHP’nin Kanun Teklifi Başörtüsünü Yeniden Soruna Dönüştürebilir”

Başörtüsü konusuna değinen Bozdağ, CHP’nin verdiği kanun teklifinin sonradan başörtüsünü yeniden soruna dönüştürebileceğini söyledi. Teklifin çalışan kadınlarla çalışmayan kadınlar olarak ayrımcılık içerdiğini söyledi. Meslek icrası için kıyafet bahanesi altında Türkiye’de başörtüsü yasağı getirmek isteyen iradenin buna yasal bir dayanak ürettiğini vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Adalet Bakanı başörtüsüne yönelik anayasa değişikliği ile ilgili çalışmayı başlattıklarını söyleyerek yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacağını bildirdi.  Hem başı açık hem de başı örtük bütün kadınları kapsayan bir teminatı ortaya koyduklarını belirtti. Laikliğe hayat veren bir düzenleme ile Anayasa’nın korunduğunu ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın