Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bolat’ın İndirim Çağrısına TPF’den Yanıt Geldi

Bakan Ömer Bolat'ın indirim çağrısına Türkiye Perakendeciler Federasyonu'ndan yanıt geldi. Başkan Düzgün, Aralık ayı sonuna kadar zam yapılmayacağını söyledi.
Bakan Bolat’ın İndirim Çağrısına TPF’den Yanıt Geldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, dün yaptığı konuşmasında Cumhuriyetin 100. yılında büyük bir indirim kampanyasını bütün marketlerden beklediklerini söylemişti. Bugün Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgün, Bakan Bolat’ın bu çağrısına cevap verdi.

Yazılı açıklamada bulunan TPF Başkanı Düzgün, indirim kampanyaların devam edeceğini belirtti.

Düzgün, mevcutta yapılan indirimlerin haricinde, dayanıklı tüketim ürünleri, temizlik ürünleri ve mutfak araç gereçleri gibi ürünlerde Aralık ayı sonuna kadar zam yapmama kararı aldıklarını da duyurdu.

Yerel zincirlerin, içinde bulunulan ekonomik koşullarda, vatandaşların bütçesini destekleyecek çalışmalara devam edeceklerini kaydetti.

Başkan Düzgün, TPF çatısı altında bir araya gelen yerel işletmecilerin büyük bir rekabet ortamında faaliyet gösterdiklerini ve her yıl istihdam ile diğer alanlarda katma değer sağladıklarını belirtti.

GCM Yatırım Banner

En küçük mağazada bile minimum 5 binden fazla ürünü vatandaşlara sunduklarını, her üründen bir değil, birçok markanın üretimini mağazalarda bulabilmenin mümkün olduğunu kaydetti.

Marketlerin zincirin son halkası olduğuna işaret ederek, vatandaşların fiyatları market raflarında gördüğünü ancak kendilerinin zincirin son halkası olduğunu vurguladı.

“Bize Zamlı Ürün Göndermeyin”

Düzgün, ürünlerin fiyatlarının sadece raf fiyatıyla değil, üretici, tedarikçi, lojistik, genel giderler gibi birçok faktörü içeren bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

TPF Başkanı Düzgün, 81 ildeki yerel zincirlerin üreticilerden yıl başına kadar tek ricası olduğunu belirterek, “Bizlere zamlı ürün ve liste göndermeyin. Zor bir ekonomik süreçten geçiyoruz. Ancak tek yürek hareket edersek bu sürecin üstesinden gelebilir, enflasyonun düşüşüne katkı sunabiliriz.” dedi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın