Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bolat: Ticaret Hacmimizi Artırmak için Çalışmayı Sürdüreceğiz

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye ve Afrika ülkeleri arasındaki ticaret hacmini güçlendirmek için çalışmaya devam edeceklerini bildirdi. Detaylar haberde;
Bakan Bolat: Ticaret Hacmimizi Artırmak için Çalışmayı Sürdüreceğiz
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Türkiye ve Afrika ülkeleri arasındaki ticaret hacmini artırmak için çalışmayı sürdüreceklerini ifade etti. İlişkileri güçlü tutmanın önemine değinirken ikili görüşmelere ilişkin bilgiler verdi.

Bolat, X sosyal medya hesabı üzerinden Türkiye-Afrika İş ve Ekonomi Forumu’nun ikinci gününde ikili görüşmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Bolat’tan Ticareti Genişletme Mesajı

Türkiye’nin her daim Afrika ülkeleriyle kardeşlik, eşit ortaklık ve karşılıklı saygı temelinde ilişkiler geliştirmeyi amaçladığını ifade etti.

Türkiye ve Afrika ülkeleri arasındaki iletişimi her zaman güçlü tutarak karşılıklı ticaret hacminin artırılması adına çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Ömer Bolat Afrika Ülkeleri ile İkili Görüşmeler Gerçekleştirdi
Kaynak: X / @omerbolatTR

Bolat, dördüncüsü düzenlenen Türkiye-Afrika İş ve Ekonomi Forumu’nun ikinci gününde de ikili görüşmeleri sürdürdüklerini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Zimbabve Cumhuriyeti Dışişleri ve Uluslararası Ticaret Bakanı, Burkina Faso Endüstriyel Kalkınma Bakanı, Seyşeller Cumhuriyeti Sanayi Bakanı, Afrika Birliği Kalkınma Ajansı Üst Yöneticisi ve Gabon Ticaret Bakanı ile bir araya geldiği bilgisini verdi.

Bakan, önceki gün yaptığı açıklamada Türkiye ile Afrika arasındaki ticaret hacminin önemli büyüme göstererek 2022 yılı sonunda 40,7 milyar dolara ulaştığını ifade etmişti.

Son yirmi yılda Afrika kıtasıyla ticaret hacminin 7,5 kat, Afrika’nın Sahra Altı bölgesi özelinde bakıldığında ise ticaret hacminin 11,3 kat artış gösterdiği bilgisini vermişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın