Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bolat: Katar’ın Türkiye Yatırımları 20 Milyar Doları Geçti

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, çok sayıda Katarlı şirketin Türkiye'deki yatırımlarının tutarının 20 milyar doları aşmış durumda olduğunu söyledi. Detaylar haberde;
Bakan Bolat: Katar’ın Türkiye Yatırımları 20 Milyar Doları Geçti
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, önde gelen 220 Katarlı şirketin Türkiye’de önemli projelere imza attığını söyledi. Katar’ın Türkiye’deki yatırımlarının toplam tutarının 20 milyar doları aşmış durumda olduğu bilgisini verdi.

Bolat, Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) organizasyonunda Katar’da düzenlenen Ticaret Heyeti programında açıklamalarda bulundu.

“Farklı Sektörlerde Karşılıklı Yatırımlar Artacak”

Türkiye’yi temsil eden 60 ihracatçı ile Katarlı iş insanlarını bir araya getiren etkinlikte yaptığı açıklamada, Ticaret Heyeti programının ülkeler arasında yeni iş bağlantıları kurulmasına vesile olacağını ifade etti.

Görüşmelerin, farklı sektörlerde karşılıklı yatırımları daha da arttıracağına, Türk ve Katarlı şirketlerin üçüncü ülkelerde ortak girişimlerde bulunmasına katkı sağlayacağına inandığını belirtti.

Türkiye ile Katar’ın sadece dost, komşu ve kardeş ülke olmadığını, aynı zamanda stratejik ortaklık konusunda önemli iş birlikleri gerçekleştirdiklerine dikkat çekti.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?
Ömer Bolat Katar ile Ticari İlişkiler Tweeti
Kaynak: X / @omerbolatTR

Ülkeler arasında yakın zamanda imzalanan ticaret anlaşmalarıyla ticaret hacminin artacağını söylerken “Bu anlaşmayla beraber şu anda 2,3 milyar dolar olan karşılıklı ticaretimizin ve yatırımların daha da artacağına inanıyoruz.” ifadesini kullandı.

“Katar’ın Ülkemizdeki Yatırımları Artıyor”

727 Türk firmasının Katar’da iş yapıyor oluşunun Türkiye’den Katar’a ciddi yatırımlar olduğunun bir göstergesi olduğunu; 220 Katar şirketinin Türkiye’de önemli projelere imza attığını belirtti.

Katar’ın Türkiye’deki yatırımlarının güncel olarak 20 milyar doları aşmış durumda olduğu bilgisini verdi.

Türk müteahhitlerinin Katar’ın alt ve üst yapısının gelişmesinde önemli projelere imza attığını söyleyen Bolat, Türkiye ve Katar’ın ayrıca Kalkınma Yolu Projesi‘nde de ortaklık içinde olduğunu sözlerine ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.