Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bakan Bolat Amerikalı İş İnsanları ile Görüşecek

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Birleşmiş Milletler 78’inci Genel Kurulu görüşmelerine katılmak için ABD’de olduklarını bildirdi. Detaylar haberde;
Bakan Bolat Amerikalı İş İnsanları ile Görüşecek
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, resmi X hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Birleşmiş Milletler (BM) 78’inci Genel Kurulu görüşmelerine iştirak etmek için ABD’de olduklarını bildirdi. New York’ta Erdoğan ile üst düzey resmi görüşmeler yapacaklarını kaydetti.

Diğer taraftan iş insanlarıyla da bir araya geleceklerini söyleyen Bolat, ABD’de yoğun bir programın olacağına işaret etti.

ABD’de Goldman Sachs ev sahipliğinde düzenlenen Global Yatırımcılar Konferansı’nda Bakan Bolat ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerikan iş dünyasının temsilcileriyle bir araya gelecek.

Ticari ve Yatırım İş Birliklerinin Artırılması için Görüşmeler Yapılacak

Türkiye’nin ekonomik ve ticari bağlarını daha çok güçlendirmeye yönelik 19 Eylül Salı günü Global Yatırımcılar Konferansı’na katılarak Amerikan iş dünyasının üyeleriyle bir araya geleceklerini söyleyen Bolat, şöyle devam etti;

“20 Eylül Çarşamba akşamı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)-Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) toplantısına katılım sağlayarak Türkiye’miz ve ABD arasındaki ticari ve yatırım iş birliğinin artırılması hedefi doğrultusunda karşılıklı olarak atılacak adımlara ilişkin yoğun görüşmeler gerçekleştireceğiz.”

GCM Yatırım Banner

ABD ile 2022 yılı itibarıyla 38 milyar dolarlık karşılıklı ticarete ulaşıldığının bilgisini vererek, daha önce belirlenmiş 100 milyar dolarlık karşılıklı ticaret hacmi hedefine ulaşabilmek için çalışılacağını kaydetti.

Bakan Bolat paylaşımında, Amerikalı firmaların Türkiye’deki yatırımlarını artırması ve küresel tedarik zincirinde Türkiye’nin daha güçlü yer alması için yoğun çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.