Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Babacan’dan Erdoğan’ın O Açıklamalarına Dikkat Çeken Yorum!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili söylemleriyle gündemde yer alan Babacan, en son Erdoğan'ın enflasyon konusundaki açıklamalarına karşı yorumda bulundu.
Babacan’dan Erdoğan’ın O Açıklamalarına Dikkat Çeken Yorum!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi’nde enflasyon ile ilgili açıklamalarına sosyal medya hesabından yorumda bulundu.

Erdoğan, Ekonomik Dönüşüm ve Yeni Paradigmalar Zirvesi’nde Türkiye’de bir ekonomi modelini oluşturduklarını belirterek, gelişmiş ülkeler başta olmak üzere tüm dünyada büyüme oranlarının gerilediğine değindi. Türkiye’de enflasyon oranının nispeten yüksek seviyelere çıkmasının, bazılarını şaşırttığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz aynı enflasyonu, şaşırtacak hızla düşürecek kabiliyete sahip bir ülkeyiz. Bunu geçmişte yaşadık, sonra da düşürdük.” ifadelerinde bulundu. İstihdamın tarihin en yüksek seviyesine çıktığını, enflasyonun yol açtığı refah kayıplarını telafi edecek tedbirleri aldıklarını belirtti.

“Kabiliyetinizi Göstermek İçin Neyi Bekliyorsunuz?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamalarına DEVA Başkanı Babacan, sosyal medya hesabından şu yorumda bulundu:

“Tüm kurumları kendinize bağladığınız, tek yetkili olarak göreve başladığınız 9 Temmuz 2018 günü enflasyon yüzde 15,85 idi. Rakamları Ayarlama Enstitüsünün açıkladığı makyajlı veriye göre ise bugün yüzde 80,21. Çok merak ediyorum; kabiliyetinizi göstermek için neyi bekliyorsunuz?”

GCM Yatırım Banner

Bu gelişmelerin öncesinde geçen gün  Babacan, Erdoğan ile ilgili dikkat çeken söylemlerde bulundu. Erdoğan’ın kendi talimatıyla Türk lirasından 6 sıfırın atıldığıyla ilgili açıklamalarına Babacan yorumda bulundu. O dönemde başbakan olan Erdoğan’ın paradan 6 sıfırın atılacağını gazetecilerden öğrendiğini söyledi. Babacan’ın bu yorumu ortalığı karıştırdı.

DEVA liderinin, bu ifadelerine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank cevap verdi. Sosyal medya hesabından şu gönderiyi paylaştı:

Mustafa Varank 6 Sıfır Atılması
Kaynak: Twitter

Ali Babacan’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın enflasyonla ilgili ifadelerine karşı yorumuna herhangi bir cevap gelip gelmeyeceği merak konusu oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.