Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

AYES ve RALYH Temettü Kararını, RUBNS GES Yatırımını Duyurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören AYES ve RALYH temettü kararını, RUBNS ise GES yatırımını paylaştı. İşte detaylar;
AYES ve RALYH Temettü Kararını, RUBNS GES Yatırımını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan (KAP) açıklama yapan Ayes Çelik Hasır ve Çit Sanayi (AYES), kar payı dağıtımına yönelik paylaşım yaptı. Şirket pay başına brüt 0,24 TL, net 0,22 TL nakit temettü vereceğini duyurdu. Şirket 2022 yılında 116.316.961 TL kar bildirmişti.

Kar payı dağıtım tarihinin 1 Haziran olduğu belirtildi. AYES, günlük yüzde 3 düşüşle kapanışını 19,8 TL’den yaptı.

RALYH’den Temettü AÇıklaması

Ral Yatırım Holding (RALYH), yaptığı açıklamada şirketin mali yapısının güçlendirilmesi ve finansman ihtiyacı doğmaması amacıyla 2022 yılı karından temettü vermeyeceğini ifade etti. RALYH, günlük yüzde 1 kayıpla 37 TL’den işlem gördü.

RUBNS’den GES Yatırımı

Rubenis Tekstil Sanayi Ticaret (RUBNS), KAP üzerinden Şanlı Urfa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan İplik Fabrikası’nın Güneş Enerji Sistemi (GES) Elektrik Üretim Tesisi kapasitesinin 3900 kWe’ye yükseltildiğini, fabrikanın çatısına yapılmakta olan tüm montaj işlemlerinin tamamlandığını paylaştı.

Birinci etap çalışmaları kapsamında İplik Fabrikası’nın çatısında yer alan Elektrik Üretim Tesisi’nin devreye girdiğini, şirketin ilk enerji tasarruflarını sağlamaya başladığı aktarıldı. GES kurulumunun ikinci ve üçüncü etap çalışmaları çerçevesinde CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi’nin imalat çalışmalarına devam ettiği kaydedildi.

GCM Yatırım Banner

RUBNS, günlük yüzde 1,4 artışla 23 TL’ye yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın