Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aydın Doğan DOBUR’u Elden Çıkardı: Hisseler Sert Düşüşte

Aydın Doğan, elinde kalan son medya kuruluşu olan Doğan Burda Dergi’yi 10 milyon dolara sattı. DOBUR kodlu hisseler sert düşüş gördü.
Aydın Doğan DOBUR’u Elden Çıkardı: Hisseler Sert Düşüşte
HABER GİRİŞ

Borsada yıllık primiyle göz dolduran Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş., hisse satış haberiyle gündeme geldi. Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden, Doğan Burda Dergi’nin finansal duran varlık satışı hakkında açıklamasını paylaştı.

Açıklamada, Doğan Burda Dergi’nin 19.559.175 TL ödenmiş sermayesinde Doğan Holding’in sahip olduğu yüzde 38,22 oranına tekabül eden toplamda 7.474.920 adet pay ve Burda GmbH’ın sahip olduğu yüzde 38,09 oranındaki 7.449.670 adet pay olmak üzere toplam yüzde 76,30 oranındaki payın satışının yapıldığı bildirildi.

DOBUR hisselerinde 14.924.590 adet payın 10 milyon dolara satışının yapıldığı açıklandı. Pay devir sözleşmesinin bugün imzalandığı kaydedildi. Şirket paylarını Re-Pie Portföy ve Altun Capital’in satın aldığı bilgisi paylaşıldı.


Doğan Burda Dergi hisselerinde dev satış haberinin geldiği günde DOBUR kodlu hisseler yüzde 3’ü aşan düşüş gördü.

Yıllık primi yüzde 400 seviyelerine çekilen hisseler gün içinde 269 liradan 236 liraya kadar indi. Yazım anında kayıplarını silmeye odaklanan DOBUR yüzde 1’e düşürdüğü değer kaybıyla 242.5 liradan kayda geçti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.