Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Aydem Enerji’nin Bağlı Ortaklığından Ön Lisans Başvurusu

Aydem Enerji bağlı ortaklığı Sarı Perakende Enerji, müstakil depolama tesisleri için ön lisans başvurusu yaptı. KAP’ta yer alan detaylar şöyle…
Aydem Enerji’nin Bağlı Ortaklığından Ön Lisans Başvurusu
HABER GİRİŞ

Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş. müstakil depolama tesisleri için ön lisans başvurusu yapılması hakkında açıklama yaptı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan bildirimde Aydem’in yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Sarı Perakende Enerji Satış ve Ticaret A.Ş.’nin mevcut Tedarik Lisansı kapsamında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) 1.400 MW’lık müstakil depolama tesisi başvurusunun yapıldığı ve kurum tarafından uygun bulunduğu söylendi.

Müstakil depolama tesisleri icin Resmi Gazete’de 19 Kasım 2022 tarihinde yayınlanan mevzuatlar kapsamında aynı gün ön lisans başvurusu yapıldığı belirtildi.

Söz konusu başvuru 400 MW GES ve 100 MW RES olmak üzere toplam 500 MW kapasitelik depolama tesisini içeriyor.

Aydem Enerji Hisseleri Kazandırıyor

Geçen haftanın son iki işlem gününde yurt içi piyasalarda satışlar hızlandı. Günlerce üst üste rekor kıran şirket hisseleri, adeta çakılarak sert düşüşler gösterdi.

Aydem Enerji hisseleri (AYDEM) ise dirençli kalmayı başardı. Cuma günü yüzde 2,11 değer kazancıyla 17,44 liradan kapanan hisseler, dönemsel değişimlerde de pozitif bölgede hareket ediyor.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Geçen hafta 19,19 lira ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan AYDEM kodlu hisseler, yatırımcısına haftalık bazda yüzde 1,10, aylık yüzde 3,51 ve yıllık yüzde 168 oranında kazandırdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.