Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Avrupa’dan Ürdün’e Milyon Dolarlık Kredi

Avrupa Yatırım Bankası'nın, Ürdün'e Kızıldeniz'den su sağlayacak proje için 200 milyon dolar kredi vereceği duyuruldu. Detaylar haberde...
Avrupa’dan Ürdün’e Milyon Dolarlık Kredi
HABER GİRİŞ

Avrupa Yatırım Bankası’nın (EIB) Ürdün’e Kızıldeniz suyunun arıtılarak ülke çapına dağıtılması projesi için 200 milyon dolar kredi vereceği duyuruldu.

Konuya yönelik açıklama Ürdün Planlama Bakanlığı’ndan yapıldı. Yazılı açıklamada, Kızıldeniz’den su sağlayacak proje ve finansmanına ilişkin bilgi verildi.

Söz konusu projede tuzdan arındırılan yıllık yaklaşık 300 milyon metreküp suyun Akabe’den diğer illere ulaştırılacağı ifade edildi. Ayrıca EIB’den alınacak kredi bu projeye katkıda bulunacak.

Krediye yönelik imzaların atıldığı kaydedildi.

Projenin maliyetinin ilk aşamada yaklaşık bir milyar dolar, tamamının ise 4 milyar 200 bin dolara ulaşması tahmin edildi.

GCM Yatırım Banner

Suudi Arabistan, Irak, Suriye ve İsrail’le komşu olan 10 milyonu aşkın nüfusa sahip Ürdün, küresel su endeksine göre dünyanın su konusundaki en fakir ikinci ülkesi.

Kaynak: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.