Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avrupa Yatırım Holding, Meet Turizm’in %67 İştiraki Oldu

Meet Turizm’e 8 milyon TL yatırım yaparak ortağı olan Avrupa Yatırım Holding hisseleri, %6’da fazla yükseliş gösterdi.
Avrupa Yatırım Holding, Meet Turizm’in %67 İştiraki Oldu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Avrupa Yatırım Holding A.Ş. 01.10.2021 tarihli yönetim kurulu toplantısında, şirketin değerini artırma politikası doğrultusunda aldığı kararları açıkladı. Buna göre Meet Turizm Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’ne 8.000.000 TL yatırım yapıldığı belirtildi.

Avrupa Holding, bu yatırım ile yeme ve içme sektöründe faaliyet gösteren Meet Turizm’in %66,67 oranında iştiraki oldu.

Meet Turizm Reklam ve Organizasyon’un bağlı ortaklıkları arasında; Glr Restoran Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş., İnno Restoran Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş., Alea Turizm Ltd. Şti., Chs Turizm Yatırımları ve Ticaret Ltd. Şti. yer alıyor.

Edinilen finansal duran varlığın sermaye tutarı 12.000.000 TL olarak açıklandı.
Avrupa Yatırım Holding Hisseleri %6 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Payların nominal değeri 40.000 TL, beher payın alış fiyatı 200 TL, edinim sonrasında sahip olunan payların finansal duran varlık sermayesine oranı %66,67 oldu.

Edinilen finansal duran varlığın ortaklığın kamuya açıklanan son finansal tablosundaki aktif toplamına oranı %11,29, işlem bedelinin ortaklığın kamuya açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarına oranı %54,03 olarak açıklandı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

AVHOL koduyla işlem gören Avrupa Yatırım Holding hisseleri, alım işlemlerinin yoğun olduğu bir gün geçirdi. Hisseler saat 17.00’de %6,19 artıda, 6,19 liradan işlem görüyor.

Haftanın son işlem gününe 5,82 liradan başladıktan sonra, kademeli bir yükseliş gösterdi. Gün içinde 6,30 üstüne kadar çıktı. Böylelikle haftalık kazancını %8,30, aylık %21,14 ve yıllık %102,98’e taşıdı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.