Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Avalanche Ağındaki Gelişmeler AVAX Fiyatını Nereye Götürecek?

Avalanche ağında son dönemde güçlü geliştirme faaliyetleri görülürken, AVAX fiyatı bu gelişmelere nasıl tepki veriyor? Detaylar haberde;
Avalanche Ağındaki Gelişmeler AVAX Fiyatını Nereye Götürecek?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Avalanche ağı, kripto para piyasasında oynaklık yavaşlasa bile son yedi gün içinde güçlü geliştirme faaliyetini sürdürdü. Ağın bu hafta geliştirme etkinliği açısından sergilediği performansın arkasında yatan nedenler ise merak ediliyor.

Avalanche’ın geliştirme faaliyeti, bu hafta birden fazla kilometre taşı ve ortaklık duyurulurken yükseliş gösterdi. AVAX piyasası ise direnç seviyesinden hafif bir düşüşe rağmen ayıları uzak tutmaya çalışıyor. Gelişmelere rağmen boğalar dirençle karşı karşıya görünüyor.

Avalanche’ın Dikkat Çeken Göstergeleri

Avalanche’ın sosyal hakimiyeti, son 24 saatte yeni bir haftalık zirveye ulaştı ve bu da ağın çok fazla ilgi gördüğünü doğruladı.

Geliştirme etkinliği metriği de son yedi gün içinde keskin bir büyüme kaydetti ve geliştiricilerin meşgul olduğunu doğruladı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Peki, geliştirme faaliyetinde ve sosyal hacimde dalgalanmaya neden olan etkenler neler?

GCM Yatırım Banner

Bu hafta, Avalanche için ortaya çıkan sonuçları etkileyebilecek birden fazla duyuru yapıldı. Bu faktörler arasında Haziran 2022’de yerel Bitcoin (BTC) talebinin Avalanche ağında nasıl arttığının bir özeti yer alıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Flowslikeosmo

Raporlar, Avalanche’ta yerel BTC’ye olan talebin, piyasaya sürüldüğünden bu yana, ayı piyasası sırasında bile bir yıldan kısa bir süre içinde kabaca 21 BTC’den başlayıp 7.000 BTC’nin üzerine çıkarak olumlu bir büyüme kaydettiğini ortaya koyuyor.

Avalanche, WEB3 Cephesinde İlerleme Kaydediyor

Ek olarak Avalanche, WEB3 fırsatlarını takip etmek için Çinli internet devi Tencent ile iş birliği yaptı. Duyuruya göre Avalanche, Tencent geliştiricilerine alt ağlara erişim ve hızlı düğüm geliştirme olanağı sağlayacak.

Avalanche ayrıca bu hafta HyperSDK adlı yeni geliştirici çerçevesini de devreye aldı. Geliştiricilerin, geliştirme süreçlerindeki karmaşıklıkları azaltırken hızla özel sanal makineler geliştirmesini kolaylaştıracağı bildiriliyor.

AVAX Nasıl Yanıt Verdi?

AVAX, bu ilerlemelerin ışığında oldukça iyi performans gösterdi. Ancak boğalar, dirençle karşılaştıktan sonra 21 dolar fiyat seviyesinin üzerine çıkmakta zorlandılar.

AVAX fiyatı, haber yazımı esnasında 19.70 dolar seviyesinde seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın