Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

ATO Başkanı Baran’dan Türk Müteahhitlere Tebrik Mesajı

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran, Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından düzenlenen törende ödül alan şirketleri tebrik etti. Detaylar haberde;
ATO Başkanı Baran’dan Türk Müteahhitlere Tebrik Mesajı
HABER GİRİŞ

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, küresel çapta Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi listesinde yer alarak elde ettikleri başarı sebebiyle Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından düzenlenen törende açıklamalarda bulundu.

Baran açıklamasında, Dünyanın En Büyük 250 Müteahhidi listesinde Çin’den sonra ikinci sırada Türkiye’nin adını yazdıran 42 firmadan 25’i ile Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası Teknik Müşaviri listesinde yer alan 6 Türk teknik müşavirlik firmasından 4’ünün Ankara merkezli olduğunu bildirdi.

Uluslararası başarılara imza atan firmalara işaret eden Baran, bu durumun Ankara’nın siyasetin yanı sıra ekonominin de başkenti olduğunun göstergesi olduğunu ileri sürdü.

Türk Müteahhitleri 51 Yılda Yaklaşık 12 Bin Projeye İmza Attı

Türk müteahhitlerinin 1972 yılından bu yana 133 ülkede 479 milyar dolar tutarında 12 bine yakın proje üstlendiğini dile getiren Baran, şöyle konuştu;

“Firmalarımız, dünyanın beş kıtasında hizmet kalitesi, fiyatı, tecrübesi, nitelikli iş gücü ve cesaretiyle çetin rekabet şartlarının sürdüğü bu alanda başarılara imza atıyorlar.”

GCM Yatırım Banner

Küresel çapta konut ve rezidans projelerinin yanı sıra karayolları, tüneller, köprüler, fabrikalar, ticaret merkezleri, enerji santralleri ve havalimanlarını Türk müteahhitleri tarafından inşa edildiğini kaydetti.

Yurt dışı müteahhitlik hizmetleri sektörünün, Türkiye’nin rekabet gücüne, milli gelirine, ödemeler dengesine, ihracatına ve istihdamına katkı sağlayan lokomotif bir sektör durumunda olduğunu belirtti.

Firmaların farklı ülkelerde üstlendikleri projelerle Türkiye’ye döviz kazandırırken, hizmet ihracatına ve istihdamına katkı sağladığının altını çizdi.

Ayrıca Baran, yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinin 2022 yılında 34 milyar dolar düzeyine çıkan inşaat malzemeleri ihracatının artmasında da rol üstlendiğini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.