Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ATO Başkanı Baran Prim Günü için Teşekkür Etti

ATO Başkanı Baran, Bakan Bilgin'e küçük esnafın prim gün sayısının 7 bin 200'e indirilmesi düzenlemesi için teşekkür etti. Detaylar haberde...
ATO Başkanı Baran Prim Günü için Teşekkür Etti
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mayıs ayının ilk haftasında küçük esnafların prim gün sayısının 7 bin 200’e düşürüldüğünü duyurmuştu. Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, söz konusu düzenleme hakkında açıklama yaptı.

ATO Başkanı Baran ve ATO Yönetim Kurulu Üyeleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’i ziyaret etti.

ATO Başkanı Baran, Bilgin’in hangi makamda olursa olsun ülke ve millete faydalı çalışmalar yapacağına inandıklarını söyledi. Kentin ekonomik ve sosyal gelişimini hızlandıracak önerilerini de aktardı.

Baran, Bakan Bilgin’i bir ay önce ziyaret ettiklerinde SSK ve Bağ-Kur’lular arasında emeklilik için prim ödeme gün sayısını açısından farklılıklar olduğunu Bağ-Kur’lu işverenlerin emekliliği için gerekli olan 9 bin prim gün sayısının düşürülmesi taleplerini ilettiklerini hatırlattı.

ATO Başkanı, söz konusu prim ödeme gün sayısının düşürülmesi müjdesiyle çok mutlu olduklarını söyledi.

Baran, “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da bu konuda bir açıklama yaptı. Sayın Cumhurbaşkanımıza, zatıalinize ve çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu açıklamalar üyelerimiz açısından büyük bir umut oluşturdu. Vergi vererek, istihdam sağlayarak, iş yeri açarak, katma değer oluşturarak ekonomiye katkı sağlayan üyelerimiz 7 bin 200 gün prim ödeyerek emekliliğe hak kazanmayı heyecanla bekliyor” açıklamasında bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu