Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Palandöken Prim Gün Sayısı Düşürüldüğü için Teşekkür Etti

TESK Başkanı Palandöken, Erdoğan'ın küçük esnafın prim gün sayısının 7 bin 200 güne düşürülmesi müjdesi için teşekkür etti. Detaylar haberde..
Palandöken Prim Gün Sayısı Düşürüldüğü için Teşekkür Etti
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de düzenlediği mitingde küçük esnafın prim ödeme gün sayısını SGK’lılarla eşitleyerek 7 bin 200 güne indirdiklerini ve bu çalışmadan 1 milyon küçük esnafın faydalanacağını söyledi. Konuya yönelik Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken değerlendirme geldi.

TESK Başkanı Palandöken, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlenmesinden faydalanamayan çok sayıda esnaf ve sanatkarın beklentilerine yönelik olarak SSK’li çalışanlarla esnafın çalışma gün sayısının 7 bin 200 güne eşitlenmesi haberinin sevindirici olduğunu ekledi.

Palandöken, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu:

Bendevi Palandöken Prim Gün 7200'e İnmesi
Kaynak: Twitter

Palandöken, esnaf adına teşekkür ederek, “Esnaf ve sanatkarımızın prim gün sayısının SSK’lilerle eşitlemesi talebimizin olumlu yönde karşılık bulması esnaf ve sanatkar camiamızda sevinçle karşılandı. Karar ile Anayasa’nın eşitlik ilkesindeki adaletsizlik ortadan kaldırılmış oldu.” dedi.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu