Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan Kayseri’de Duyurdu: Küçük Esnafın Prim Gün Sayısı Düşüyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri'de düzenlenen mitingde, küçük ensafın prim gün sayısının düşürüleceğini duyurdu. Ayrıntılar geliyor...
Erdoğan Kayseri’de Duyurdu: Küçük Esnafın Prim Gün Sayısı Düşüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de düzenlenen mitinde açıklamalarda bulundu. Erdoğan miting konuşmasında küçük esnafı ilgilendiren bir müjde verdi. Küçük esnafın prim gün sayısının düşürüleceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili açıklamasında, “Buradan bakkal pazarcı gibi küçük esnaflarımıza müjde vermek istiyorum. Küçük esnaflarımızın prim ödeme gün sayısını SGK’lılarla eşitleyerek 7 bin 200 güne indiriyoruz. Bu çalışmadan 1 milyon küçük esnafımız faydalanacak.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamasının satır başları arasında geçtiğimiz günlerde Cudi Gabar bölgesindeki petrol rezerv keşfi de vardı. Buradan müjdeli haber aldıklarını belirten Erdoğan, günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol rezervi bulduklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuyla ilgili, “Kuyumuza bölücü örgütün alçakça katlettiği şehit öğretmenimiz Aybüke Yalçın’ın ismini verdik. Gabar’daki petrolümüz de Kayseri’nin dillere destan üzüm pekmezi kıvamında. İşte bu kalitedir. Çok temiz ülkemizin günlük ihtiyacının 10’da 1’ini karşılayacak.” diye konuştu.

Aile ve Gençlik Bankası Kurulacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri’deki konuşmasında, Aile ve Gençlik Bankası kuracaklarını duyurdu. Buranın gelirinin belli bir miktarını bu bankada rezerv edeceklerini belirten Erdoğan, “Ev hanımlarımızı primlerinin üçte birini buradan ödemek suretiyle emekli ederek kendi gelirlerine kavuşturacağız. Gençlerimizin eğitimden istihdama, kendi işini kurmadan evliliğe her adımlarında hibe ve kredi destekleri ile yanlarında olacağız.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Evlenmek isteyen gençlere 2 yılı ödemesiz 48 ay vadeli faizsiz 150 bin lira düğün kredisi vereceklerini belirten Erdoğan, “Kendi işini kurmak isteyen gençlerimiz bir kısmı hibe, bir kısmı uygun şartlarda kredi olmak üzere belli bir kaynağı yanlarında bulacak. Aile ve gençlik bankamızın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın