Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ata Yatırım/Demirtaş: Borsada Kâr Satışı Eylül Boyunca Sürebilir

Kâr satışıyla baskılanan borsada düşüşün uzun soluklu olma ihtimali soru işareti yaratırken Ata Yatırım’dan Eylül ayı için beklenti notu geldi.
Ata Yatırım/Demirtaş: Borsada Kâr Satışı Eylül Boyunca Sürebilir
Yorum

Kapanış seanslarında psikolojik sınır denemesi yapan Borsa İstanbul’un dün 8403 puan ile tüm zamanların rekorunu kırmasının ardından görülen kâr satışları yatırımcı tarafında kuşku başlattı. Borsada düşüşün devamının gelme ihtimalini yorumlayan Ata Yatırım Araştırma Genel Müdür Yardımcısı Demirtaş, Eylül ayının Borsa için satış ağırlıklı geçeceği tahminin paylaştı.

Borsada kâr satışlarının Eylül boyunca sürebileceğini ifade eden Demirtaş, Ekonomi gazetesine yaptığı değerlendirmede, “Önümüzdeki kısa dönemde politika faizindeki artışların seyri ve ekonomi üzerindeki etkilerine ilişkin belirsizlik devam ederken, borsada da gelen satışları kâr realizasyonu olarak görüyoruz” dedi.


Borsanın yeniden rayına oturması için beklentilerini paylaşarak, banka hisselerine dikkat çeken Demirtaş şöyle konuştu:

“Özellikle banka hisselerinin, yaşanan rallide en fazla prim yapan hisseler olduğunu göz önüne aldığımızda, rekor seviyelerden gelen satışların eylül ayında da devam edebileceğini, fakat akabinde makro gelişmelere göre yeniden güç kazanabileceğini düşünüyoruz. Önümüzdeki 4-6 aylık dönemde, mevduat faizlerinin de artmasıyla iç tüketimin yavaşlaması ve ekonomide yeniden normalleşmeyi desteklemesiyle birlikte borsanın da yeniden rayına oturmasını bekleyebiliriz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu