Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Astor Enerji’de Devir İşlemleri Hisseleri Aşağı Çekti

Astor Enerji A.Ş.’nin borsadaki devir işlemlerine ilişkin açıklama geldi. Şirket, hisse devir işlemleri ve payların niteliği hakkında bilgi verdi.
Astor Enerji’de Devir İşlemleri Hisseleri Aşağı Çekti
HABER GİRİŞ

Astor Enerji A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden şirket paylarına ilişkin işlem bildirimi ve payların borsada işlem görebilir niteliğe dönüştürülmesi için yapılan başvuru hakkında açıklama paylaştı. Açıklamada, dünkü işlemlerde şirketin, Astor’un Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Geçgel’den, pay başına 119 TL değer üzerinden 79.850.000 adet (B) grubu ASTOR payı aldığı elde ettiği kaydedildi.

Söz konusu payların tamamının ise borsada işlem görmeyen nitelikte olduğu ve şirketin toplam çıkarılmış sermayesinin yaklaşık yüzde 8’ine tekabül ettiği belirtildi.

Açıklamada, “Feridun Geçgel’in bireysel portföyünden pay devri gerçekleştirilmesi kararı, operasyonların etkinleştirilmesi ve Astor’un kurumsal yapısının optimize edilmesi yönünde devam eden çalışmaların bir parçası olarak verilmiştir” ifadesi yer aldı.

Ayrıca dün gerçekleşen devir üzerine Geçgel’in, şirketteki yüzde 70,96 oranındaki doğrudan pay sahipliği dahil olmak üzere, doğrudan ve dolaylı olarak yaklaşık yüzde 74,96 oranında pay sahibinin bulunmaya devam edeceği paylaşıldı. Açıklamada, “Bu doğrultuda Feridun Geçgel, Astor’un yönetim kontrolüne sahip olmayı sürdürecektir” denildi.

Şirketin paylaştığı bir diğer bildirimde ise dün yapılan devir işlemlerinde Astor’un toplam çıkarılmış sermayesinin yaklaşık yüzde 2,99’una tekabül eden 29.900.000 adet (B) grubu Astor payının Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem görebilir niteliğe dönüştürülmesi için Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.’ye (MKK) başvuru yapıldığı duyuruldu.

GCM Yatırım Banner
Astor Enerji 08.03.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şubat ayının sonunda 2023 bilançosunu açıklayan şirket, geçen yılın net dönem kârını 2 milyar TL’den 4,6 milyar TL’ye, öz kaynaklarını ise iki katına çıkardığını duyurmuştu.

Güçlü bilanço sonrası Astor Enerji’de hedef fiyat yükselmiş, İntegral Yatırım hisse için 12 aylık hedef fiyatı 167 TL’den 188 TL’ye çıkarmıştı. ASTOR hisse fiyatı ise saat 10.43’te yüzde 1’in üzerinde düşüşle 114,1 TL’den kayda geçti.

Kaynak: KAP

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın