Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Astaş Holding’den Deprem Bölgelerine 30 Milyon TL’lik Destek

İş dünyasından deprem bölgelerine destek tüm hızıyla devam ediyor. Astaş Holding 30 milyon TL'lik yardım yaptı. Detaylar haberde...
Astaş Holding’den Deprem Bölgelerine 30 Milyon TL’lik Destek
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye’de 6 Şubat saat 04.17’de gerçekleşen 7,7 şiddetindeki depremde arama kurtarma çalışmaları hızla devam ediyor. Hal böyle olunca iş dünyasından da destekler geliyor. Konuya dair bir açıklamada Astaş Holding’den geldi.

Astaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, bu günlerin dayanışma ve birlik olma günü olduğunu bildirdi. Bu kapsamda 20 milyon TL nakit ve 10 milyon TL ayni yardımda bulunduklarını duyurdu.

Şirketin ayrıca 28 tırlık bir konvoyu deprem bölgesine gönderdiğini aktardı. Aşçı, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Elimizden geldiğince ülkemizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Deprem bölgelerine destek dün Kalyon Holding ve Yıldız Holding’den de gelmişti.

Kalyon Holding tarafından yapılan açıklamada Gaziantep’in İslahiye ilçesine 3 bin kişilik konteyner kent kurmak için harekete geçildiği belirtildi. Ayrıca bölgeye enkaz kaldırma teçhizatı gıda, giysi ve ilaç yardımlarından psikolojik desteğe tüm imkanlarını seferber edildiği bildirildi.

Bunun yanında Yıldız Holding’den de deprem bölgesine 175 milyon TL’lik destek geldi. Konuya yönelik açıklama yapan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, “İlk saatlerden itibaren gerek Yıldız Holding gerekse tüm şirketlerimizle afet bölgesine destek olmak üzere çalışmalar yapıyoruz.” diyerek konuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu